Dziennikarka Wyborczej zapytała prezesa PiS o TVN. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Sprawa „Lex TVN” ponownie wróciła na pierwszy plan w krajowych mediach. W związku z tym pytanie do Jarosława Kaczyńskiego o „skok na wolne media” na sejmowym korytarzu postanowiła zadać Justyna Dobrosz-Oracz.

Polecamy także: Tusk o „Lex TVN”. Bąkiewicz przypomniał mu jedną sytuację

Co na ten temat odpowiedział prezes największej polskiej partii politycznej? Na ten temat pytany przez media w Sejmie był także marszałek Ryszard Terlecki, który powiedział między innymi, że wszystko przebiegło zgodnie z regulaminem.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Od wczoraj w krajowych mediach sporo się mówi na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która od dłuższego czasu jest określana jak „lex TVN”. W związku z odrzuceniem weta Senatu przez Sejm ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, który w tej sprawie podejmie ostateczną decyzję. Głos na ten temat zabrał między innymi lider Platformy Obywatelskiej i były szef polskiego rządu – Donald Tusk.

Polityk w swoim wpisie poinformował między innymi, że w najbliższą niedzielę pojawi się na Krakowskim Przedmieściu. Tusk napisał także krótko o pandemii i wysokich cenach.

– Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu.#lexTVN – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze szef Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Na temat lex TVN pytany był na sejmowym korytarzu prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński. Pytanie zadała mu dziennikarka Gazety Wyborczej – Justyna Dobrosz-Oracz. Co na jej pytanie odpowiedział lider największej formacji polityczne w Sejmie?

Lex TVN: Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie dziennikarki GW

Od wczoraj w krajowych mediach sporo się mówi na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która od dłuższego czasu jest określana jak „lex TVN”. W związku z odrzuceniem weta Senatu przez Sejm ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, który w tej sprawie podejmie ostateczną decyzję.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Nie ulega wątpliwości, że wśród opozycji pojawia się nadzieja na to, że prezydent w tej sytuacji ostatecznie skorzysta z prawa weta.

Na temat całej sytuacji zapytany na sejmowym korytarzu został wicepremier Jarosław Kaczyński.

Po co skok na wolne media? W czym przeszkadzają panu takie media jak TVN?pytała reporterka „Gazety Wyborczej” Justyna Dobrosz-Oracz.

W niczym mi nie przeszkadza. TVN się nie zmieniodparł prezes PiS.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy