Kontrowersyjne słowa Von der Leyen. Mocna odpowiedź Beaty Szydło

Beata Szydło za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do słów wypowiedzianych przez Ursule von der Leyen w sprawie zasady jednomyślności, która obowiązuje wewnątrz Unii Europejskiej.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Szefowa Komisji Europejskiej cytowana przez największe media mówiła w tym kontekście o działaniu Unii Europejskiej w sposób szybszy. W tej sytuacji jej zdaniem w kwestiach dotyczących kluczowych obszarów polityki zagranicznej Unii Europejskiej zasada jednomyślności „nie ma sensu”.

Słowa Ursuli von der Leyen spotkały się z odzewem ze strony byłej szefowej polskiego rządu, a dziś europosłanką – Beatą Szydło, która postanowiła się do tej kwestii odnieść na swoim koncie na Twitterze.

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

Była polska premier w treści swojego wpisu zwróciła przede wszystkim uwagę na zagrożenia, które jej zdaniem mogłyby nastąpić w wyniku odstąpienia od stosowania zasady jednomyślności w Unii Europejskiej. Jej zdaniem w takiej sytuacji o losach europejskiej wspólnoty „decydować będzie wąska grupa najsilniejszych”.

Beata Szydło o słowach Ursule von der Leyen

Beata Szydło za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do słów wypowiedzianych przez Ursule von der Leyen w sprawie zasady jednomyślności, która obowiązuje wewnątrz Unii Europejskiej.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Szefowa Komisji Europejskiej cytowana przez największe media mówiła w tym kontekście o działaniu Unii Europejskiej w sposób szybszy.

Jeśli Unia Europejska ma działać szybciej, „nie ma sensu” stosowania zasady jednomyślności w kluczowych obszarach polityki zagranicznej Unii Europejskiejpowiedziała w poniedziałek Ursula von der Leyen.

Polecamy także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

W odpowiedzi na te słowa wpis postanowiła opublikować Beata Szydło.

Szefowa KE @vonderleyen opowiedziała się za zniesieniem w UE jednomyślności i prawa weta. Jest to prosta droga do stworzenia superpaństwa, gdzie kraje UE będą sprowadzone do roli republik związkowych, a o losach Europy decydować będzie wąska grupa najsilniejszychnapisała Beata Szydło za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Twitter, Interia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)