Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Tusku. To się liderowi PO nie spodoba

Były prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat powrotu aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej, którym jest Donald Tusk. Co na ten temat powiedział Kwaśniewski?
Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora
Donald Tusk na początku lipca 2021 roku powrócił do krajowej polityki. Jego powrót był od dłuższego czasu wyczekiwany przede wszystkim w szeregach Platformy Obywatelskiej. Nie ulega wątpliwości, że decyzja Tuska jest pewnym impulsem dla Platformy Obywatelskiej i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej.
Jednak czy ponowne pojawienie się byłego premiera sprawi, że Platforma Obywatelska ponownie będzie rządzić w Polsce? Na między innymi ten temat w rozmowie z Wprost wypowiedział się Były prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski i Donald Tusk – czy były premier poprowadzi PO do zwycięstwa?

Donald Tusk na początku drugiej połowy 2021 roku powrócił oficjalnie do polskiej polityki. Jego rozłąka trwała dość długo. W tym czasie na dobre przy sterach władzy zasiadł PiS.

Były przewodniczący Rady Europejskiej od razu powrocie przejął stery nad dawnym ugrupowaniem politycznym, czyli Platformą Obywatelską, w której odnosił największe krajowe sukcesy w polityce.
Powrót Tuska przez wielu polityków, działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej jest od samego początku odbierany przede wszystkim w kategoriach opcji na ponowne nawiązanie bliskiej rywalizacji z Prawem i Sprawiedliwością.

Czy jest jednak na to cień szansy? Ciężko powiedzieć. Nie jest raczej żadną tajemnicą, że były szef rządu dąży do tego, aby zdetronizować PiS i jego sojuszników ze stopnia władzy w kraju.
Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Na ten temat w rozmowie z Wprost wypowiedział się Były prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski.

Ex-prezydent był pytany, czy wierzy, że Donald Tusk może doprowadzić PO do zwycięstwa w wyborach. Na to pytanie odpowiedział: „Zwycięstwa? Trudno sobie to wyobrazić”. – Dla Platformy Obywatelskiej powrót Tuska jest w jakimś sensie zbawienny – podkreśla dalej Kwaśniewski. – Czy to wystarczy Platformie do wygrania? Nie. Musi zostać wykonana ogromna praca – zaznacza.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”
Musimy sobie zdać sprawę z tego, że z jednej strony mamy Polskę konserwatywną, eurosceptyczną, a z drugiej progresywną, euroentuzjastyczną. Te siły zdają się być wyrównane pół na pół, ale mam wrażenie, obserwując zresztą wszystkie ostatnie wybory, że ciągle lekka przewaga jest po stronie tego obozu konserwatywnego, czyli w obecnych realiach PiS-u, Konfederacji plus innych drobiazgów. Po prostu, obiektywnie rzecz ujmując, mają w Polsce więcej głosów. Czy akurat Tuskowi uda się zmienić te proporcje? Nie sądzę – ocenia Aleksander Kwaśniewski.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle również zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)