Kpiny poseł PO z Zofii Klepackiej. Sportsmenka postanowiła odpowiedzieć (wideo)

Zofia Klepacka w ostatnich dniach napotkała wiele niezbyt pochlebnych słów na swój temat. Do serii komentarzy włączyła się również Jagna Marczułajtis-Walczak – posłanka z ramienia Platformy Obywatelskiej/Koalicji Obywatelskiej, która jeszcze tak niedawno uprawiała snowboard. O co dokładnie chodzi?

Polecamy także: Zapytano Polaków w USA o powrót Tuska. Zaskakujące odpowiedzi (wideo)

Zofia Klepacka to przede wszystkim polska sportsmenka windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X. Jest także brązową medalistką XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W ostatnim czasie Zofia Klepacka zasłynęła ze swoich poglądów politycznych, o których mówi publicznie. W tej sytuacji polska olimpijka napotkała zarówno na pozytywne, jak i również negatywne komentarze. Klepacka otwarcie wypowiada się również na temat swojej wiary. To właśnie ten aspekt dotyczy dzisiejszej sytuacji między Klepacką a Marczułajtis-Walczak.

Zofia Klepacka kontra Jagna Marczułajtis-Walczak

Zofia Klepacka to przede wszystkim polska sportsmenka – windsurferka, która ma na swoim koncie spore osiągnięcia w tej dziedzinie sportu. Do tej pory Zofia Klepacka raz zostawała mistrzynią świata. Dwa razy przypadł jej tytuł wicemistrzyni. Z kolei na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku zdobyła dla Polski brązowy medal.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Równie wiele sukcesów Klepacka święciła na mistrzostwach Europy. Jej dorobek w tym aspekcie jest najbardziej okazały: 3x złoto, 1x srebro i 5x brąz. Jednak w ostatnim czasie Zofia Klepacka zasłynęła z jeszcze jednego powodu.

Mamy tu na myśli poglądy polskiej sportsmenki. Klepacka nie ukrywa swojego zdania na wiele tematów. W tym aspekcie posiada zarówno zwolenników jak i również przeciwników. Zofia Klepacka nie ukrywa także swojego przywiązania do wyznawanej wiary. Niestety w ostatnim czasie powstała na ten temat bardzo kontrowersyjna grafika. Przedstawia ona Polkę, która zamiast żagla ma na desce krzyż. Post z grafiką został skomentowany przez Jagne Marczułajtis-Walczak. „Genialne!” – napisała w pierwszym komentarzu, po czym dodała. – „Ale jak to tak, bez chmurki ze słowami Jezus Chrystus!”.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

W swoim stylu odpowiedziała olimpijka z Tokio. Zamieściła ona nagranie na Facebooku, podczas którego powiedziała:

Podobno pani Jagna Marczułajtis naśmiewa się z mojej wiary, powstała grafika, że zamiast żagla trzymam krzyż, płynąc na desce. Tak, każdy niesie swój krzyż. Jeden jest lżejszy, drugi cięższy. Wierzę, że ci co noszą cięższy krzyż tutaj, na ziemi – tam w niebie będą mieć lżejmówi.

Źródło: wp, Twitter

Polecamy również:

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT