Kolejne spięcie Tuska z dziennikarzem TVP. Szef PO dostał mocne pytanie (wideo)

Donald Tusk ponownie starł się na konferencji prasowej z dziennikarzem TVP – Miłoszem Kłeczkiem. Nie była to pierwsza konfrontacja dziennikarza z byłym przewodniczącym Rady Europejskiej. Do wymiany zdań doszło także na początku bieżącego miesiąca na sejmowych korytarzach. Wówczas to Miłosz Kłeczek pytał Donalda Tuska o sprawę Sławomira Nowaka, który w czasach jego rządu wykonywał obowiązki ministra.

Polecamy także: Zapytano Polaków w USA o powrót Tuska. Zaskakujące odpowiedzi (wideo)

Lider PO spotkał się w czwartek z ekspertami medycznymi. Jak przekazał na konferencji prasowej po tym spotkaniu, uczestniczyli w nim m.in. eksperci zasiadający w Radzie Medycznej przy premierze. W trakcie konferencji prasowej były premier odniósł się także do działań telewizji publicznej. Następnie słowa byłego premiera skomentował Miłosz Kłeczek, który po sprostowaniu ze swojej strony przeszedł do dwóch pytań skierowanych do Donalda Tuska.

Donald Tusk ponownie starł się na konferencji prasowej z dziennikarzem TVP

Były szef polskiego rządu – Donald Tusk na początku bieżącego miesiąca powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Taka sytuacja została odebrana bardzo pozytywnie przede wszystkim przez polityków, działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że przed powrotem Tuska sytuacja w PO i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej nie wyglądała zbyt dobrze.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

KO notowało bardzo słabe wyniki w sondażach wyborczych. W dodatku na jej kłopotach zaczęła korzystać Polska 2050 Szymona Hołowni, która do czasu powrotu Tuska jawiła się jako najbardziej realna alternatywa dla rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystko jednak uległo zdecydowanej zmianie zaraz po powrocie do kraju Donalda Tuska, który od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską. Były przewodniczący Rady Europejskiej postawił na sporą aktywność w przestrzeni publicznej. W tym miesiącu bardzo głośno było o wizytach szefa PO w Gdańsku oraz w Szczecinie. Głośno było również o konfrontacjach Donalda Tuska z dziennikarzami Telewizji Polskiej. Do kolejnego tego typu zdarzenia doszło w czwartek na konferencji prasowej szefa Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Donald Tusk krytycznie odniósł się do dotychczasowej działalności Telewizji Polskiej w kontekście szczepień. Zwrócił uwagę także TVP, że ma przede wszystkim do wykonania misję. Na słowa szefa PO zaregował w trakcie spotkania z mediami Miłosz Kłeczek z TVP, który stwierdził, że były przewodniczący Rady Europejskiej wprowadził swoimi słowami w błąd opinie publiczną. Dziennikarz wspomniał o kilku programach tematycznych związanych z pandemią, które wprowadziła telewizja publiczna.

Dziennikarz zadał także dwa pytanie do szefa Platformy Obywatelskiej. Pytania dotyczyły pakietu klimatycznego „Fit for 55” oraz propozycji dla młodego elektoratu. W odpowiedzi Donald Tusk ponownie odniósł się do działalności Telewizji Polskiej. Po wypowiedzi Donalda Tuska dziennikarz próbował zadać ponownie pytanie szefowi PO, lecz ostatecznie odpowiedzi na uzyskał i opuścił konferencję z udziałem Donalda Tuska. Wypowiedź dziennikarza zaczyna się od minuty 21:20.

Źródło: Facebook, Wirtualne Media

Polecamy również:

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT