Kozakiewicz mocno na temat Klepackiej. Emerytowany lekkoatleta przesadził?

Władysław Kozakiewicz w dość mocnych słowach wypowiedział się na temat Zofii Klepackiej, która reprezentuje nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Co na temat polskiej sportsmenki powiedział dawny lekkoatleta?

Polecamy także: Zapytano Polaków w USA o powrót Tuska. Zaskakujące odpowiedzi (wideo)

Zofia Klepacka to jedna z największych polskich zawodniczek uprawiających windsurfing. W trakcie swojej kariery zdobyła wiele tytułów. Do tej pory Zofia Klepacka raz zostawała mistrzynią świata. Dwa razy przypadł jej tytuł wicemistrzyni. Z kolei na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku zdobyła dla Polski brązowy medal. Mimo wszystko w ostatnich dniach, niektóre osoby oznajmiały wprost, że Klepackiej kibicować nie mają zamiaru.

Władysław Kozakiewicz w mocnych słowach na temat Zofii Klepackiej

Zofia Klepacka to przede wszystkim polska sportsmenka windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X. Jest także brązową medalistką XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W ostatnim czasie Zofia Klepacka zasłynęła ze swoich poglądów politycznych, o których mówi publicznie. W tej sytuacji polska olimpijka napotkała zarówno na pozytywne, jak i również negatywne komentarze. Klepacka otwarcie wypowiada się również na temat swojej wiary. Poglądów sportsmenki nie podzielają jednak wszyscy. Wśród nich jest Władysław Kozakiewicz.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

– Jako sportsmenka pani Klepacka jest w porządku, bo sporo potrafi i jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Ale jako człowiek jest na dnie. Nie można się wyrażać o innych ludziach tak, jak ona to robi. Ona się uważa za lepszego człowieka od innych, zwłaszcza od ludzi o innej orientacji seksualnej. Moim zdaniem ona chce się przypodobać pewnym środowiskom i w imię tego wyrzuca z siebie przeróżne obrzydlistwa, jednocześnie twierdząc, że jest wierząca. Jeżeli ktoś jest wierzący, to nie może się tak zachowywać – stwierdził jednoznacznie Kozakiewicz w rozmowie ze Sport.pl.

Jest mi bardzo przykro, że mamy taką zawodniczkę. Chciałoby się wszystkim Polakom kibicować. Ale jej nie umiem – powiedział były sportowiec.

W 1980 roku Kozakiewicz na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie pokazał bardzo wymowany gest po udanym skoku.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

– to był mój jedyny gest, który podciągano pod politykę. Będąc sportowcem, ja się polityką nie zajmowałem. Natomiast pani Klepacka postępuje zupełnie inaczej – tłumaczył Kozakiewicz.

Jagna Marczułajtis-Walczak i jej wpis

Z kolei wczoraj informowaliśmy o słowach, które za pośrednictwem Twittera zamieściła Jagna Marczułajtis-Walczak. Wpis aktualnej poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej skomentowała Zofia Klepacka:

– Podobno pani Jagna Marczułajtis naśmiewa się z mojej wiary, powstała grafika, że zamiast żagla trzymam krzyż, płynąc na desce. Tak, każdy niesie swój krzyż. Jeden jest lżejszy, drugi cięższy. Wierzę, że ci co noszą cięższy krzyż tutaj, na ziemi – tam w niebie będą mieć lżej – powiedziała Zofia Klepacka.

Źródło: wprost

Polecamy również:

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT