Ziemkiewicz nie wytrzymał i odpowiada na słowa Tuska: „czy to ten sam Tusk…”

Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wywiadu Donalda Tuska, który lider Platformy Obywatelskiej oraz Europejskiej Partii Ludowej udzielił na łamach Gazety Wyborczej. W jego trakcie polityk powiedział między innymi, że „nie chcę wojny polsko-polskiej”.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Aktualnie jednym z głównych tematów w Polsce, lecz także na świecie jest sytuacja na Ukrainie, gdzie już od ponad trzech tygodni trwa wojna między Ukrainą a atakującą ją Rosją. Przez ten czas wojska naszych wschodnich sąsiadów stawiają bardzo twardy opór względem atakujących sił wroga.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Mimo wszystko nie brak także wezwań ze strony władz Ukraińskich do NATO o konkretną pomoc. Mowa tu choćby o niedawnej kwestii dotyczącej zakazu lotów nad Ukrainą.

Na temat między innymi NATO w wywiadzie dla GW wypowiedział się Donald Tusk. Były szef polskiego rządu mówił między innymi, że NATO nie zaangażuje się bezpośrednio w działania zbrojne na terenie Ukrainy.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Tu nie trzeba jakichś szczególnie wyrafinowanych tłumaczeń dlaczego. Jest oczywiste, że chcemy pomóc Ukrainie, ale równocześnie świat Zachodu chce uniknąć konfliktu globalnego z użyciem wszystkich najokrutniejszych narzędzi, takich jak broń nuklearnamówił lider Platformy Obywatelskiej.

Rafał Ziemkiewicz skomentował wywiad Tuska

Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wywiadu Donalda Tuska, który były przewodniczący Rady Europejskiej udzielił dla popularnej Gazety Wyborczej.

W jego trakcie polityk powiedział między innymi, że „nie chcę wojny polsko-polskiej; to byłby idealny scenariusz dla Putina” – mówił lider Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Link z opisem wywiadu opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych Rafał Ziemkiewicz. Znany dziennikarz i publicysta podsumował go w następujący sposób:

Sprawdzić, czy to ten sam Tusk, co pisze na twitterze. Bo może jakiś inny? – napisał Rafał Ziemkiewicz.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)