„Tragiczna wiadomość”. Nie żyje były minister zdrowia

Nie żyje Marian Zembala – polski lekarz, kardiochirurg, profesor nauk medycznych. W 2015 roku wykonywał obowiązki ministra zdrowia. Był także posłem na Sejm VIII kadencji.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Marian Zembala w 2018 roku przeszedł udar i od tego czasu poruszał się przy pomocy wózka. Jego osoba pojawiła się także w filmie „Bogowie”, gdzie w rolę Zembali wcielił się Piotr Głowacki.

W roku 1974 Marian Zembala ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Następnie od 1975 do 1981 roku był asystentem i starszym asystentem w Klinice Chirurgii Serca tej uczelni. Z kolei od 1980 roku przez kilka lat przebywał w Holandii na stażu naukowym na Uniwersytecie w Utrechcie. Następnie w 1985 roku wrócił do kraju w związku z zaproszeniem profesora Zbigniewa Religi.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

W roku 2001 jako pierwszy lekarz w Polsce dokonał przeszczepił choremu płuco-serce. Był także promotorem kilkunastu prac doktorskich. W 2011 roku został przewodniczącym rady naukowej przy ministrze zdrowia. Natomiast w 2015 roku do końca ówczesnej kadencji Sejmu wykonywał obowiązki ministra zdrowia.

Nie żyje Marian Zembala

Były minister zdrowia i wybitny profesor – Marian Zembala nie żyje. O jego śmierci poinformował między innymi aktualny minister zdrowia Adam Niedzielski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Dotarła do mnie tragiczna wiadomość o śmierci profesora Mariana Zembali. Panie Profesorze, na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięcinapisał Adam Niedzielski na swoim koncie na Twitterze.

Głos na temat śmierci profesora Mariana Zembali zabrał także prezydent Andrzej Duda.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość o odejściu Prof. Mariana Zembali – wybitnego kardiochirurga, współtwórcy i dyrektora i lidera Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, światowej klasy naukowca, byłego Ministra Zdrowia, Człowieka o wielkiej osobowości. RIPnapisał Andrzej Duda. 

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Według ustaleń katowickiej Gazety Wyborczej ciało profesora Zembali zostało odnalezione w sobotni poranek w basenie wybudowanym przy jego rodzinnym domu w Zbrosławicach. Z kolei z nieoficjalnych informacji wynika, że Marian Zembala miał pozostawić list pożegnalny.

Źródło: wp, Twitter, Wikipedia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)