Zaskakujące słowa Sikorskiego o wizach dla Rosjan. Dziennikarka nie wytrzymała

Temat zakazu wiz dla obywateli Rosji jest ostatnio jednym z głównych tematów omawianych między europejskimi politykami i przywódcami.

Polecamy także: „Chłopie, zamilcz”. Ogórek odpowiada na skandaliczny wpis dziennikarza TOK FM

Głos na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał także aktualny europoseł Koalicji Obywatelskiej – Radosław Sikorski, który w jednym ze swoich wpisów podkreślił, że „Jestem przeciwko totalnemu zakazowi wydawania wiz Rosjanom”.

Polecamy także: Niesamowite show Lewandowskiego w Hiszpanii. Dwie niesamowite bramki Polaka (WIDEO)

Były marszałek Sejmu swoje stanowisko postanowił uzasadnić. Na wpis europosła Koalicji Obywatelskiej zaregowała między innymi dziennikarka tygodnika „Wprost” – Joanna Miziołek, która na samym początku napisała:

A oto mili państwo ewentualny przyszły minister s zagranicz, który jest przeciw totalnemu zakazowi wydawania wiz Rosjanomnapisała dziennikarka „Wprost”.

Polecamy także: Polscy widzowie pogrążeni w smutku. Znany polski prezenter telewizyjny nie żyje

Wojna na Ukrainie trwa już prawie od pół roku. Działania wojenne na terytorium wschodniego sąsiada Polski rozpoczęły się 24 lutego od ataku wojsk Federacji Rosyjskiej. Od tego czasu siły obu państw walczą ze sobą i na ten moment ciężko jest określić, do kiedy może potrwać jeszcze ten konflikt.

Obie strony wydają się być zdeterminowane w kwestii osiągnięcia wyznaczonych celów, które pozwoliłyby na ogłoszenie zwycięstwa w tej konfrontacji.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Skutkiem i jednocześnie odpowiedzią na agresywną politykę Rosji, której celem stała się Ukraina są sankcje, które na Rosję nałożył zachód. Teraz jedną z propozycji nowego ograniczenia Rosji jest zawieszenie wydawania wiz jej obywatelom.

Radosław Sikorski o wizach

Na temat wiz dla Rosjan za pośrednictwem swojego konta na Twitterze wypowiedział się europoseł Koalicji Obywatelskiej – Radosław Sikorski.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Jestem przeciwko totalnemu zakazowi wydawania wiz Rosjanom ponieważ: 1) Odpowiedzialność zbiorowa jest nieetyczna i kontrproduktywna. 2) Antyputinowscy Rosjanie usłyszą, że mamy ich w nosie. 3) Putin dostanie argument, że to rusofobia. 4) Powinniśmy różnicować pomiędzy poplecznikami a oponentami putinizmu. 5) Rosyjscy demokraci czasami potrzebują szybko uciec z Rosji. 6) Pobyt Rosjan w UE to szansa na pokazanie im prawdy o podboju Ukrainy. 7) Trwałym zwycięstwem Zachodu byłaby europeizacja Rosji. – napisał Radosław Sikorski.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Natomiast formularze wizowe powinny być rozszerzone o historię zatrudnienia oraz o deklaracje nie odnoszenia korzyści z autorytarnego reżimu oraz agresji na Ukrainę. W przypadku kłamstwa, wykluczenie ze strefy Schengen na 10 lat. A urzędnicy konsularni mogliby sprawdzać aktywność kandydatów do wjazdu w mediach społecznościowych. Amerykańscy urzędnicy imigracyjni żądają nawet haseł do smartfonów i laptopów i przeglądają ich zawartośćpisał na Twitterze Sikorski.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Na wpis polityka zaregowała Joanna Miziołek z „Wprost”.

A oto mili państwo ewentualny przyszły minister s zagranicz, który jest przeciw totalnemu zakazowi wydawania wiz Rosjanom. W Ukrainie giną dzieci i kobiety. Zostają okaleczone do końca życia. Ale niech się Ruscy bawią w Grecji i na innych plażach…Odpowiedzilaność zbiorowa!napisała Joanna Miziołek.

Źródło: Twitter, Wprost

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)