Europoseł PiS nie wytrzymał. Powiedział to wprost nt. Gowina

Zarząd Porozumienia Jarosława Gowina odbył się w sobotę w formie zdalnej. Tematem przewodnim omawianym w jego trakcie była kwestia dalszej współpracy partii w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy. W dodatku w tym tygodniu doszło do odwołania Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Decyzja w tej sprawie została podjęta przez szefa polskiego rządu – Mateusza Morawieckiego. Wcześniej Kornecka w mocnych słowach odniosła się do szykowanych zmian w podatkach przez rząd.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Temat nowego ładu jest od dłuższego czasu poruszany w polskiej opinii publicznej. Jest on przede wszystkim promowany przez czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Mimo wszystko przyjęte w nim rozwiązania nie odnajdują pełnego poparcia w szeregach rządu Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie Jarosława Gowina zwraca uwagę na obciążenia podatkowe, które niesie nowy ład. Na ten właśnie temat wypowiedziała się przed swoją dymisją Anna Kornecka, która stanowczo powiedziała, że:

Porozumienie bardzo jasno stawia granice i mówi, że sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi: “tylko dla określonej grupy przedsiębiorców”. Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgodymówiła wiceminister.

Zarząd Porozumienia Jarosława Gowina i decyzja o losach dalszej współpracy

W w sobotę miał miejsce zarząd Porozumienia Jarosława Gowina w formie zdalnej. Po jego zakończeniu rzeczniczka partii Magdalena Sroka opublikowała na Twitterze wpis z oświadczeniem zarządu.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Nie poprzemy zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów i zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia naszych postulatów. Od tego uzależniamy nasze pozostanie w Zjednoczonej Prawicy” – oświadczyło kierownictwo Porozumienia. „W polityce jesteśmy po to, aby budować lepszą przyszłość dla Polski i Polaków, a nie trwać przy władzy za wszelką cenę” – czytamy w oświadczeniu.

Do sprawy odniósł się Karol Karski. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości komentował decyzję Jarosława Gowina w Polskim Radiu 24. Polityk jest zdania, że Zjednoczona Prawica przetrwa obecny kryzys. Dodał jednak, że błędem było zaproszenie Jarosława Gowina na wspólne listy wyborcze.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Nie ma jakościowo innej treści niż dotychczasowe [oświadczenia – przyp. red.], nie jest co coś nowego. Jarosław Gowin wypowiedział swój pogląd, liczymy że koalicja Zjednoczonej Prawicy się utrzyma, choć rzeczywiście z perspektywy czasu możemy żałować, ze zaprosiliśmy Jarosława Gowina na swoje listy – powiedział Karski.

Karski podkreślił, że początkowo Gowin zaakceptował wszystkie rozwiązania zawarte w rządowym programie.

Premier Jarosław Gowin swego czasu podpisał dokument wprowadzający Polski Ład, potem się z tego wycofał, ale jak rozumiem, jest mu też bardzo dobrze w koalicji Zjednoczonej Prawicy – stwierdził europoseł PiS.

Źródło: TVN, DoRzeczy

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)