Tusk tłumaczy przepisanie majątku na żonę. Bezlitosna riposta Ziemkiewicza

Donald Tusk przepisał majątek na swoją żonę. Temat ten został poruszony w tym tygodniu przez media. Przez ich część decyzja byłego szefa polskiego rządu została porównana do tej, którą podjął premier Mateusz Morawiecki. Z kolei sam Tusk w związku z zamieszaniem wokół tej sprawy postanowił się do niej odnieść w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Na powrót Tuska czekali przede wszystkim sympatycy i działacze Platformy Obywatelskiej, która borykała się z poważnymi problemami. Teraz były przewodniczący Rady Europejskiej jest dokładnie obserwowany przez media. W ostatnim czasie dziennikarze Wirtualnej Polski skupili się na majątku szefa Platformy Obywatelskiej. Ustalili, że Tusk swój dobytek postanowił przepisać na żonę.

Donald Tusk przepisał majątek na swoją żonę

Donald Tusk na początku lipca wrócił do polskiej polityki i od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską. Tym samym były szef polskiego rządu stał się jednym z głównych obiektów zainteresowań ze strony mediów. Dziennikarze wzięli między innymi pod lupę majątek szefa Platformy Obywatelskiej. Badaniem tej sprawy zajęli się Szymon Jadczak oraz Patryk Słowik  z Wirtualnej Polski. Prześwietlili oni dorobek byłego premiera i przekazali swoje ustalenia w tej sprawie. Okazało się bowiem, że Donald Tusk swój majątek przepisał na żonę.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

W sobotę w mediach społecznościowych Donald Tusk opublikował oświadczenie w tej sprawie. Przyznał, że przed jego powrotem do polskiej polityki o okoliczności przepisania majątku pytała go Wirtualna Polska.

Tak, podjęliśmy taką decyzję kilka lat temupowiedział były premier. Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS i rząd PiS-u. Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia – zaznaczył. Jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny, a nie ukrycie czegokolwiekpodkreślił Tusk.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Ziemkiewicz odpowiada

Do słów byłego przewodniczącego Rady Europejskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Rafał Ziemkiewicz.

Przepisałem majątek na żonę, bo czuła się zagrożona w związku ze zorganizowaną nagonką prowadzoną na mniej przez PiS z powodów politycznych. Nie chodziło o ukrycie czegokolwiek”. Tusk najwyraźniej uważa swych wyznawców za kompletnie bezmózgich idiotów. Cóż, pewnie ich zna – napisał dziennikarz.

Źródło: wp, Twitter

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)