Kwaśniewski mocno o Tusku. Twarda reakcja Leszka Millera

Wywiad Aleksandra Kwaśniewskiego dla „Wprost” odbił się głębokim echem w polskich mediach. Były prezydent odniósł się w nim między innymi do Donalda Tuska i możliwości, jakie mogą wynikać z decyzji byłego przewodniczącego Rady Europejskiej w związku z jego powrotem. Komentarz na temat słów Kwaśniewskiego zamieścił między innymi były szef polskiego rządu – Leszek Miller.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Donald Tusk na początku lipca oficjalnie powrócił do polskiej polityki. Były przewodniczący Rady Europejskiej od samego początku wziął się bardzo aktywnie do pracy. W zeszłym miesiącu odwiedził między innymi Szczecin oraz Gdańsk. Głośno było także na temat konfrontacji szefa Platformy Obywatelskiej z dziennikarzami Telewizji Polskiej. Nie ulega wątpliwości, że powrót Tuska to wielka nadzieja dla jego formacji politycznej. Między innymi na ten temat w wywiadzie dla „Wprost” wypowiedział się Były prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski.

Wywiad Aleksandra Kwaśniewskiego dla „Wprost” i odpowiedź Millera

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Były przewodniczący Rady Europejskiej od razu przejął stery nad swoim dawnym ugrupowaniem politycznym, czyli Platformą Obywatelską. Powrót Tuska przez wielu polityków, działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej jest odbierany przede wszystkim jako wielka nadzieja na ponowne nawiązanie bliskiej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego, czyli Prawem i Sprawiedliwością. Czy jest na to szansa? O to między innymi był pytany były prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski.

Kwaśniewski o Tusku

Kwaśniewski mówił także o tym czemu sam nie ma zamiaru wracać do polskiej polityki. Powiedział także o motywacjach, które jego zdaniem przyświecały Donaldowi Tuskowi.

Tusk walczy w istocie o siebie, dlatego że każdy dodatkowy rok rządów PiS-u, oznacza wykreślanie Donalda Tuska z historii„. „On tutaj ma silną motywację, której ja nie mam” – dodał.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Ex-prezydent był pytany, czy wierzy, że Donald Tusk może doprowadzić PO do zwycięstwa w wyborach. Na to pytanie odpowiedział: “Zwycięstwa? Trudno sobie to wyobrazić”. – Dla Platformy Obywatelskiej powrót Tuska jest w jakimś sensie zbawienny – podkreśla dalej Kwaśniewski. – Czy to wystarczy Platformie do wygrania? Nie. Musi zostać wykonana ogromna praca – zaznacza.

Musimy sobie zdać sprawę z tego, że z jednej strony mamy Polskę konserwatywną, eurosceptyczną, a z drugiej progresywną, euroentuzjastyczną. Te siły zdają się być wyrównane pół na pół, ale mam wrażenie, obserwując zresztą wszystkie ostatnie wybory, że ciągle lekka przewaga jest po stronie tego obozu konserwatywnego, czyli w obecnych realiach PiS-u, Konfederacji plus innych drobiazgów. Po prostu, obiektywnie rzecz ujmując, mają w Polsce więcej głosów. Czy akurat Tuskowi uda się zmienić te proporcje? Nie sądzęocenia Aleksander Kwaśniewski.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Na słowa Kwaśniewskiego na Twitterze zaregował były szef polskiego rządu – Leszek Miller.

Kwaśniewski: „Tusk walczy w istocie o siebie, dlatego że każdy dodatkowy rok rządów PiS-u, oznacza wykreślanie Tuska z historii”. Dobre sobie. Polityk, który był premierem, potem szefem RE i przew. największej partii europejskiej będzie wymazany z historii. Upał czy coś innego? – napisał Leszek Miller.

Źródło: Twitter, Wprost

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT