Smutny wpis Michała Rachonia. „Pierwszy raz nie mogę do Niego zadzwonić”

Dziennikarz Telewizji Polskiej – Michał Rachoń za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował wpis z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które miało miejsce 1 sierpnia 1944 roku. Dziennikarz przy tej okazji zamieścił wzruszające słowa i najprawdopodobniej zdjęcie bliskiej mu osoby.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Dziś w całym kraju obchodzona jest 77 rocznica Powstania Warszawskiego, do którego doszło w 1944 w stolicy kraju. Jedną z osób, która wspomniała to wydarzenie jest dziennikarz Telewizji Polskiej – Michał Rachoń. Prócz wpisu na ten temat dziennikarz opublikował także zdjęcie.

Michał Rachoń na Twitterze o Powstaniu Warszawskim

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie wybuchło Powstanie Warszawskie. Dowództwo AK planowało samodzielnie wyzwolić stolicę jeszcze przed wkroczeniem Armii Czerwonej, licząc, że uda się w ten sposób wzmocnić międzynarodową pozycję rządu RP na uchodźstwie oraz powstrzymać realizowany przez Stalina proces wasalizacji i sowietyzacji Polski. Była to największa bitwa, stoczona podczas II wojny światowej przez organizację podziemną z wojskami okupacyjnymi. Dziś wydarzenia mające miejsce 77 lat temu wspominają politycy, dziennikarze oraz przede wszystkim zwykli Polacy.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Powstanie Warszawskie za pośrednictwem mediów społecznościowych wspomniał również szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki, który napisał: Kiedy połowa Europy zginała karki pod jarzmem niemieckiego okupanta, a druga połowa z okupantami współpracowała, Warszawiacy rzucili Niemcom wyzwanie. 1 sierpnia o godz. 17.00 w Warszawie i w całej Polsce, oddajemy hołd bohaterom Powstania Warszawskiegonapisał na Twitterze szef rządu.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Do wydarzeń z 1944 roku odniósł się także dziennikarz Telewizji Polskiej – Michał Rachoń. Gospodarz programów Telewizji Polskiej na swoi lm koncie na Twitterze napisał: Cześć i chwała Bohaterom! Pierwszy raz nie mogę do Niego zadzwonić – napisał Michał publikując także stare zdjęcie uwiecznionego na nim mężczyzny, do którego najprawdopodobniej odnosiła się druga część wpisu znanego dziennikarza Telewizji Polskiej.

Źródło: Twitter

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT