Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

Wojciech Chmielarz był gościem Marcina Mellera w programie „Śniadanie Mistrzów” na antenie stacji telewizyjnej TVN.

Polecamy także: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Pisarz w trakcie swojej wypowiedzi w programie odniósł się między innymi do tematu dotyczącego „Polskiego Ładu”, który jest w ostatnich tygodniach szeroko komentowany w opinii publicznej. Chmielarz wypowiedział się także na temat Prawa i Sprawiedliwości i powodu, dla którego Polacy zagłosowali na aktualnie rządzącą partię.

Polecamy także: O tym Nitras chciałby zapomnieć? Politycy PiS pokazali to nagranie (wideo)

Polski ład to dla wielu Polaków spora rewolucja mająca w mniejszym lub w większym stopniu wpływ na codzienne życie. Wspomniany temat został także poruszony na antenie stacji telewizyjnej TVN w programie „Śniadanie Mistrzów”. Na jego temat wypowiedział się Wojciech Chmielarz, który miał do zmian zastrzeżenie dotyczące tego, że w jego opinii „Polski ład” może wstrzymać możliwość zastosowania większej progresywności polskiego systemu podatkowego.

Polski Ład zabił jakąkolwiek dyskusję o bardziej progresywnym systemie podatkowym na około 10 latzaznaczył Wojciech Chmielarz.

Polecamy również: Bardzo przykra wiadomość. Nie żyje zasłużony Polak i bohater

Pisarz mówił także o intencjach rządzących. Jego zdaniem planem było zabranie pieniędzy wielkim miastom i przeniesienie ich do mniejszych ośrodków miejskich i na wieś. Pisarz mówił także o tym, że ludziom w szeroko pojętej Polsce żyło się i żyje po prostu lepiej i stąd ma wynikać poparcie dla obozu rządzącego w Polsce. Według jego opinii był to po prostu najbardziej racjonalny krok w sytuacji wyboru ugrupowania, na które mogliby oddać swój głos. W tej sytuacji jego zdaniem – dopóki my sobie tego nie przyswoimy, dopóty PiS będzie rządził tym krajem.

Wojciech Chmielarz w TVN na temat przyczyn głosowania Polaków na PiS

Wojciech Chmielarz był gościem Marcina Mellera w programie „Śniadanie Mistrzów” na antenie stacji telewizyjnej TVN. Pisarz w trakcie swojej wypowiedzi w programie odniósł się między innymi do tematu dotyczącego wyboru przez część wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy również: To koniec Kurdej-Szatan? Nowa zaskakująca informacja obiegła media

Ja cały czas powtarzam, że oczywiście my tutaj w Warszawie, czy jakiejś banieczce liberalnej się emocjonujemy, że Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy i tak dalej. A ile razy byliście w Sądzie Najwyższym w jakiejkolwiek sprawie? (…) Natomiast ludziom w szeroko pojętej Polsce za PiSu się żyło i żyje po prostu lepiej. Z ich punktu widzenia głosowanie na PiS było po prostu racjonalnym krokiem i dopóki my sobie tego nie przyswoimy, dopóty PiS będzie rządził tym krajemmówił pisarz w trakcie rozmowy.

Źródło: Twitter, TVN24

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)