Nowy sondaż. Zaskakujące wyniki PiS i Konfederacji

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami z obozu Zjednoczonej Prawicy.

Polecamy także: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

W dodatku formacja rządząca mimo narastających problemów w omawianym badaniu odnotowała wzrost poparcia. Druga jest Koalicja Obywatelska, która zalicza minimalny spadek poparcia. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni.

Z kolei tuż za plecami partii byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN znalazła się Konfederacja, której strata do PL2050 jest minimalna. Tym samym podium dla formacji tworzonej przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna stało się dość realnym scenariuszem w najbliższym czasie.

Polecamy także: O tym Nitras chciałby zapomnieć? Politycy PiS pokazali to nagranie (wideo)

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica. Z kolei złe wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz’15 oraz także Porozumienia Jarosława Gowina. Wspomniane ugrupowania w najnowszym badaniu Social Changes nie przekroczyły wymaganego progu wyborczego, co z pewnością nie jest zbyt dobrym prognostykiem na przyszłość.

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes – wyniki

Zjednoczona Prawica w badaniu pracowni Social Changes (Wyniki dotyczą zdecydowanych wyborców) w dalszym ciągu może liczyć na dość wysokie poparcie. Formacja rządząca tym razem otrzymała 38 proc. Oznacza to, że jej poparcie wzrosło o 2 pkt. proc. Dalej na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa frakcja opozycyjna otrzymała 24 proc. Jest to spadek o 1 pkt. proc. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z 13 proc. Jest to wynik bez zmian.

Polecamy również: Bardzo przykra wiadomość. Nie żyje zasłużony Polak i bohater

Tuż za PL2050 znalazła się Konfederacja. Formacja, na której czele stoją Krzysztof Bosak, Janusz Korwin-Mikke oraz Grzegorz Braun otrzymała 12 proc., co jest wzrostem o 1 punkt procentowy. Tym samym różnica między Konfederacją a Polską 2050 jest minimalna.

Polecamy również: To koniec Kurdej-Szatan? Nowa zaskakująca informacja obiegła media

Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Lewica, która otrzymała 7 proc., co znaczy o spadku o 1 punkt procentowy. Na Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało 2 proc. badanych – spadek o 1 punkt. Bez zmian poparcie dla Kukiz‘15 – 2 proc. 1 proc. respondentów wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina, co oznacza spadek o 1 punkt.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)