Fatalna wiadomość od Załenskiego: „Odpowiedź była bardzo jasna”

Włodomyr Zełenski udzielił wywiadu dla amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN. W jego trakcie prezydent Ukrainy powiedział, że pytał przywódców osobiście o to, czy Ukraina zostanie przyjęta do NATO.

Polecamy także: Tak Ukraińcy pożegnali ambasadora Białorusi. Bardzo wymowny gest (wideo)

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad trzech tygodni. Konflikt rozpoczął się dokładnie 24 lutego od ataku ze strony wojsk rosyjskich. Od tego czasu Ukraińcy starają się stawiać zdecydowany i twardy opór względem sił agresora.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Mimo wszystko trwające działania wojenne na terytorium naszego wschodniego sąsiada doprowadziły do wielu ludzkich tragedii oraz sporych zniszczeń i strat materialnych.

W obliczu zagrożenia wielu obywateli Ukrainy zdecydowało się na szukanie schronienia w innych krajach. Z informacji polskiej Straży Granicznej wynika, że od 24 lutego do Polski z Ukrainy wjechało 2.114 miliona osób. Z kolei z Polski na Ukraine od początku wojny wywołanej przez Rosję miało wyjechać 264 tysiące osób.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

W obliczu trwającego konfliktu na pierwszym planie obserwacji mediów jest stawiany prezydent Ukrainy Włodomyr Zełenski, który udzielił wywiadu dla amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN, gdzie wypowiedział się na temat członkostwa jego kraju w NATO.

Włodomyr Zełenski w CNN o członkostwie w NATO

Włodomyr Zełenski udzielił wywiadu dla amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN. W jego trakcie prezydent Ukrainy powiedział, że pytał przywódców osobiście o to, czy Ukraina zostanie przyjęta do NATO.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Zwracałem się do nich osobiście, żeby powiedzieli bezpośrednio, że przyjmą nas do NATO za rok, czy dwa, czy pięć, albo po prostu żeby powiedzieli nie. Odpowiedź była bardzo jasna, że nie będziecie członkiem NATO, ale publicznie drzwi pozostaną otwartemówił Zełenski w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie z Fareedem Zakarią z CNN.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Prezydent Ukrainy mówił także, że gdyby Ukraina już należała do NATO, to wojny by nie było.

Jeśli nie jesteście gotowi chronić życia naszych ludzi, jeśli chcecie, byśmy stali między dwoma światami (…) nie możecie stawiać nas w takiej pozycjipowiedział.

Źródło: Gazeta Prawna

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)