Najnowszy sondaż wyborczy. Jedna partia z bardzo poważnymi problemami

Najnowszy sondaż wyborczy United Surveys. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicjanci).

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Opcja rządząca odnotowała minimalną stratę. Dalej jest Koalicja Obywatelska, która delikatnie odrobiła straty do pierwszego miejsca. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która w tym badaniu zalicza nieduży spadek poparcia.

Do Sejmu w oparciu o wyniki sondażu mogłaby jeszcze wejść Lewica oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Z kolei złe wieści płyną dla Konfederacji, która znalazła się poniżej progu wyborczego.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Dość spora ilość uczestników badania nie wskazała formacji politycznej, na którą mogłaby oddać swój głos w ewentualnych wyborach. Jak dokładnie wygląda poparcie dla poszczególnych ugrupowań politycznych? Wyniki przedstawiamy poniżej.

Najnowszy sondaż wyborczy United Surveys

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla portalu Wirtualna Polska wynika, że pierwsze miejsce bez zmian należy do Zjednoczonej Prawicy, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Opcja rządząca tym razem otrzymała 33.4 proc. Oznacza to spadek o 2 punkty procentowe.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która tym razem uzyskała 23.1 proc. Poprzedni wynik KO w badaniu United Surveys wynosił 21.2 proc. Ostatnie miejsce na podium tradycyjnie przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni.

Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN tym razem uzyskała 9.1 proc., co oznacza spadek o 0.6 pkt. proc. Swoich reprezentantów w Sejmie miałyby jeszcze dwa ugrupowania polityczne.

Próg wyborczy przekracza Lewica, która uzyskała 8.1 proc. (poprzednio wynik tego ugrupowania wynosił 6.9 proc.). Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe, które jako ostatnie przekracza próg wyborczy.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Formacja Władysława Kosiniaka-Kamysza tym razem uzyskała 5.2 proc. Poprzednio wynik ludowców wynosił 4.6 proc. Poniżej progu znalazła się tylko Konfederacja. Formacja tworzona przez Ruch Narodowy, Partię Korwin i środowisko Grzegorza Brauna tym razem uzyskała wynik wynoszący 4.1 proc. 17 proc. osób nie wskazało żadnej partii.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)