Tak Ukraińcy pożegnali ambasadora Białorusi. Bardzo wymowny gest (wideo)

Ambasador Białorusi na Ukrainie – Ihar Sokał stał się bohaterem nagrania, które bardzo szybko stało się popularne w internecie.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Ukraiński pogranicznik pożegnał go próbując przekazać „30 srebników”, co od wielu wieków jest interpretowane jako symbol zdrady, której dopuścił się Judasz wobec Jezusa Chrystusa.

Już od ponad trzech tygodni trwa wojna między Ukrainą a Rosją. Konflikt rozpoczął się rano 24 lutego od agresji sił rosyjskich na terytorium naszego wschodniego sąsiada.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Od tego czasu Ukraińcy bardzo sprawnie stawiają opór wobec wrogich sił. W tym czasie na Rosję ze strony świata zachodu są nakładane między innymi sankcje gospodarcze, których celem jest przede wszystkim wpłynięcie na rosyjski reżim i zakończenie morderczych działań na Ukrainie.

Wiele pytań pada także na temat Białorusi, która jest akrualnie najbliższym sojusznikiem Władimira Putina. Media obiegła informacja o wyjeździe 11 pracowników ambasady białoruskiej z Ukrainy. Ostatni pracownik miał wyjechać w sobotę rano.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

O wyjeździe poinformował ambasador Białorusi Ihar Sokał. Z kolei na temat Sokała zrobiło także głośno za sprawą nagrania, na którym ukraiński pogranicznik chciał mu przekazać „30 srebników”.

Ambasador Białorusi na Ukrainie i nagranie z ukraińskim pogranicznikiem

Ambasador Białorusi na Ukrainie – Ihar Sokał stał się bohaterem nagrania, które bardzo szybko obiegło internet na całym świecie. Ukraiński pogranicznik pożegnał go próbując przekazać „30 srebników”, co od wielu wieków jest interpretowane jako symbol zdrady, której dopuścił się Judasz wobec Jezusa Chrystusa.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Nagranie z tego momentu za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała Olga Tokariuk, która napisała:

Gdy ambasador Białorusi opuszczał dziś Ukrainę, ukraiński pogranicznik rzucił w niego worek z monetami i kazał przekazać szefowi białoruskiej służby granicznej 30 sztuk srebra Judaszaczytamy.

Nagranie wraz z wpisem poniżej.

Źródło: Onet, wp, Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)