Tomasz Lis zachwyca się Tuskiem. Mocna odpowiedź Andruszkiewicza

Donald Tusk wrócił na początku lipca do krajowej polityki. Od początku na ten temat głos zabierało wielu dziennikarzy oraz również polityków. Wśród nich znalazł się między innymi redaktor naczelny Newsweek Polska – Tomasz Lis oraz również Adam Andruszkiewicz. Obaj Panowie na ten temat przedstawiają dwa różne zdania.

Polecamy także: Zapytano Polaków w USA o powrót Tuska. Zaskakujące odpowiedzi (wideo)

Donald Tusk niespełna miesiąc temu oficjalnie powrócił do polskiej polityki. Od razu były szef rządu przejął stery nad Platformą Obywatelską. Decyzja Tuska napotkała na swojej drodze zarówno pozytywne zdania, lecz także negatywne. Na ten temat głos zabrali między innymi Tomasz Lis i Adam Andruszkiewicz. Obaj Panowie w tej sprawie reprezentują dwa różne stanowiska.

Donald Tusk w polskiej polityce. Tomasz Lis zachwycony, Adam Andruszkiewicz krytycznie

Były szef polskiego rządu oraz również ex-przewodniczący Rady Europejskiej – Donald Tusk po niemal siedmiu latach rozłąki z polską polityką postanowił wrócić na dobre. Wiele osób wiąże z powrotem Donalda Tuska spore oczekiwania. Bowiem jeszcze tak niedawno sytuacji w PO i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej do najlepszych nie należała. Formacja, która jeszcze tak niedawno rządziła w Polsce notowała bardzo niskie wskaźniki poparcia. W dodatku wyraźny był kryzys przywódczy w szeregach Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Decyzja Tuska napotkała na swojej drodze zarówno pozytywne, jak i także negatywne zdania. Do tej pierwszej grupy osób zadowolnych z decyzji Tuska bez wątpienia zalicza się redaktor naczelny Newsweek Polska – Tomasz Lis. Napisał on za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Donald Tusk zrezygnował z wygodnego życia w pięknym mieście, by od świtu do nocy zderzać się z agresywną, chamską i brutalną polityczno- propagandową bandyterką. Oczywiście wiedział co robi i na co się pisze. Tym bardziej jego decyzję należy uznać za akt wielkiego patriotyzmunapisał na Twitterze dziennikarz.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Z kolei za pośrednictwem Facebooka do słów Tomasza Lisa odniósł się Adam Andruszkiewicz, który do zwolenników byłego szefa polskiego rządu nie należy.

Wolałbym zdecydowanie, aby Tusk nadal wiódł to „wygodne życie” w Brukseli i tam służalczo nakładał marynarki obcym politykom, co uwielbia robić – niż żeby wracał do Polski i znów tu szczuł. Ale spokojnie, przegra wybory i Bruksela bądź Berlin znów go przyjmą. Wszak pokorny polityczny lokaj zawsze im się przydanapisał Andruszkiewicz.

Źródło: DoRzeczy, Twitter

Polecamy również:

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT