Fatalne wieści dla Putina. Były premier Rosji wbił mu szpilkę

Władimir Putin od ponad miesiąca zbiera bardzo mocne komentarze na swój temat, a w dodatku przysłowiowe „5 groszy” od siebie postanowił dorzucić Michaił Kasjanow – były premier Rosji w latach 2000 do 2004.

Kasjanow w rozmowie ze stacją LCB wskazał między innymi ile jeszcze zostało czasu Władimirowi Putinowi na szczycie władzy w Rosji.

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

Wojna na Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Działania wojenne na terytorium naszego wschodniego sąsiada rozpoczęły się dokładnie 24 lutego od ataku wojsk rosyjskich.

Od tego czasu Ukraińcy stawiają bardzo twardy opór względem atakujących sił wroga. W tej dramatycznej sytuacji pomoc w miarę możliwości stara się udzielić Ukrainie między innymi Polska. Od początku wybuchu wojny do Polski z Ukrainy wjechało 2,323 mln osób.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Jako główny winowajca wybuchu konfliktu stawiany jest prezydent Rosji Władimir Putin. Na jego temat głos postanowił zabrać Michaił Kasjanow, który w latach 2000 do 2004 wykonywał obowiązki premiera Rosji. Polityk 24 lutego 2004 roku, tuż po wyborach do Dumy, a przed wyborami prezydenckimi Kasjanow został przez Władimira Putina odwołany ze stanowiska premiera wraz z całym gabinetem. W wywiadzie dla LCB postanowił odnieść się do przywódcy Rosji.

Władimir Putin i słowa Michaiła Kasjanowa

Michaił Kasjanow w wywiadzie dla LCB powiedział, że wojna na Ukrainie pokazała prawdziwe oblicze Władimira Putina, które zostało ukształtowane w czasie, kiedy wykonywał on obowiązki agenta KGB.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Kasjanow podkreślił także, że jest to dowód na to, że byli oficerowie służb nie powinni być powoływani na wysokie stanowiska państwowe.

Były premier Rosji odniósł się także do czasu, który pozostał Putinowi na sprawowanie rządów w Rosji. Jego zdaniem rządy Władimira Putina potrwają maksymalnie dwa lata.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Rządy Władimira Putina potrwają maksymalnie dwa latastwierdził Kasjanow.

Polityk dodał także, że Putin i tak został już znokautowany po zdecydowanej reakcji Zachodu na wojnę w Ukrainie. – Myślał, że będzie tak, jak przy aneksji Krymukontynuował.

Źródło: Gazeta, Wikipedia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)