Waszczykowski nie wytrzymał. Napisał to wprost o Gowinie

Witold Waszczykowski w mocnych słowach wypowiedział się na temat szefa Porozumienia – Jarosława Gowina. Były szef polskiej dyplomacji zamieścił na ten temat wpis za pośrednictwem mediów społecznościowych. Co dokładnie napisał polityk Prawa i Sprawiedliwości?

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Od dłuższego czasu trwa spór między Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem Jarosława Gowina. Kością niezgody w tym przypadku są pewne założenia, które w przyszłości ma wprowadzać w życie nowy ład, który jest mocno promowany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Kolejny powód to sprawa dotycząca „lex TVN”. W tym aspekcie Jarosław Gowin chciałby, aby zostały wprowadzone korekty.

Mimo wszystko jak do tej pory nie widać w tych sprawach woli zawarcia konkretnego kompromisu, który mogłyby przyjąć obie strony. W dodatku na temat samego Gowina w coraz ostrzejszym tonie wypowiadają się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio zrobił to Witold Waszczykowski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Witold Waszczykowski w mocnych słowach wypowiedział się na temat szefa Porozumienia – Jarosława Gowina

Spór między PiS a Porozumieniem trwa dalej. Mimo wszystko na ten moment formacja Jarosława Gowina zostaje w szeregach obozu Zjednoczonej Prawicy. Jednak koalicjant PiS stawia pewne warunki. Na ich temat wypowiedział się Jarosław Gowin w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Polityka to sztuka kompromisu. Ale każdy kompromis ma swoje granice. Warunkiem dalszej obecności Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy i w rządzie jest wycofanie się z planu drastycznego podwyższenia podatków dla mikro-, małych i średnich firm, przyjęcie nowych zasad finansowania samorządów, by uchronić je przed głębokim kryzysem finansowym, oraz korekta tzw. lex TVNmówił Gowin.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Ta ostatnia ustawa naraża Polskę na wizerunek państwa, w którym łamana jest zasada wolności mediów, psuje także klimat inwestycyjny wokół naszego kraju, a przede wszystkim naraża nas na zupełnie irracjonalny spór z głównym gwarantem naszego bezpieczeństwa, czyli Stanami Zjednoczonymimówił szef Porozumienia.

Storpedował rząd ⁦@BeataSzydlo a dziś podkłada miny obecnemu ⁦ @MorawieckiM⁩. Są zatem granice tolerowania szkodliwej polityki i wypowiedzi ⁦ @Jaroslaw_Gowinnapisał na Twitterze były minister.

Źródło: Rzeczpospolita, Twitter

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)