Gowin mocno odpowiada Kaczyńskiemu. Poszło o TVN

Jarosław Kaczyński wypowiedział się w rozmowie z PAP na temat zmian do projektu nowelizacji tzw. ustawy medialnej, którą potocznie określa się między innymi jako „lex-TVN”. Szef Prawa i Sprawiedliwości wspomniał przy tym o zagrożeniach, które mają zostać zabezpieczone. Na słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział szef Porozumienia – Jarosław Gowin. Jest to jeden z tych tematów, które w ostatnim czasie mocno dzielą Porozumienie oraz Prawo i Sprawiedliwość.  Czy członkowie Zjednoczonej Prawicy dojdą do porozumienia?

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Od pewnego czasu trwa spór między Prawem i Sprawiedliwością oraz Porozumieniem Jarosława Gowina. Kością niezgody w relacjach obu ugrupowań są sprawy dotyczące rozwiązań, które w życie ma wprowadzać nowy ład oraz sprawa dotycząca nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Z tego powodu coraz głośniej mówi się o politycznym rozwodzie formacji Jarosława Gowina z obozem Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z PAP odniósł się do sprawy dotyczącej nowelizacji ustawy medialnej. Kaczyński odniósł się także do propozycji Jarosława Gowina w tej sprawie.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Porozumienie Jarosława Gowina chciało rozszerzyć to na wszystkie kraje OECD – dzięki temu amerykańska firma ciągle mogłaby kontrolować TVN. W tej sprawie Jarosław Kaczyński stwierdził jednak, że taki pomysł „jest śmieszny”.

Uważamy, że pomysł z możliwością kupna przez kraj z OECD jest śmieszny, bo ryzyko z tym związane, w tym z praniem brudnych pieniędzy, wejściem do polskich mediów narkobiznesu, byłoby ogromne. Wreszcie pamiętajmy, że do OECD aspiruje Rosja, a z czasem może i Chinyskomentował to Jarosław Kaczyński z rozmowie z PAP.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości odniósł się Jarosław Gowin.

Nikt nigdy nie słyszał o tym, żeby mafia wchodziła w poważne media, nie ma na to dowodówpowiedział wicepremier. Na uwagę, że do OECD należy Kolumbia, Gowin przypomniał, że „mafiosi” z tego kraju mieli 30 lat, żeby tutaj wejść. – Jakoś ani w Polsat, ani w TVN nie weszlistwierdził polityk Porozumienia.

Źródło: Money

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)