Piękny gest premiera dla Dawida Tomali. Tego olimpijczyk się nie spodziewał

Szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że poprosi zarząd Totalizatora Sportowego o objęcie opieką sponsorską Dawida Tomale, który w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdobył złoty medal w chodzie sportowym. Warto dodać, że zanim nastąpił sukces w karierze Polaka, to 31-letni sportowiec przeszedł bardzo trudną drogę, która ostatecznie poprowadziła go na sportowy szczyt.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Bardzo dobrze ułożył się chód na 50 kilometrów dla Dawida Tomali. Polak na mecie wyprzedził o ponad pół minuty Niemca Jonathana Hilberta oraz o niespełna minutę Kanadyjczyka Evana Dunfee. W okolicach 30. kilometra Polak ruszył do przodu. Ostatecznie jego decyzja przyniosła mu najlepszy z możliwych w tej sytuacji rezultatów.

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki poinformował o pomocy dla Dawida Tomali

Dawid Tomala niespodziewanie w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdobył złoty medal w chodzie sportowym. Rezultat Polaka był olbrzymim zaskoczeniem nawet dla jego rodziców, którzy udzielili wywiadu dla stacji telewizyjnej TVN24. W planach była pierwsza ósemka, która miała być dla sportowca sporym bodźcem. Chodziło tu o nie tylko sprawy czysto sportowe, lecz także finansowe.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Nie wierzyliśmy w złoty medal. Myśleliśmy o pierwszej „ósemce”. Chcieliśmy tego wyniku, bo to jest związane z kwestiami finansowymi. Zawodnik może już wtedy funkcjonować, zwłaszcza, że Dawid nie jest już młodym chodziarzem. Wiele jego kolegów ma już rodziny, czasami trudno to wszystko pogodzić. Na razie jakoś łączymy koniec z końcem, pomagamy sobie finansowoskomentował tata Dawida.

Był taki okres, że Dawid podjął już pracę po studiach, ale doszedł do wniosku, że nie da się pogodzić pracy z treningami. W 2019 roku zrezygnował z pracy, poświęcił się przygotowaniom do igrzysk olimpijskichpodkreślił pan Grzegorz i zaznaczył, że są pojedyncze osoby, które pomagały w trudnych chwilach.

Podporządkowaliśmy swoje życie dla niego, uczestniczyłam nawet w jego treningach. To jest nasze dziecko, a dla niego wszystko się robiprzyznała mama Lucyna.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Pomoc dla Dawida Tomali zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował, że poprosi zarząd Totalizatora Sportowego o objęcie opieką sponsorską Olimijczyka.

Historia naszego mistrza olimpijskiego Dawida Tomali jest niesamowita. Chcemy, żeby jego fantastyczna sportowa kariera trwała, ale już bez konieczności zarabiania na sportową pasję po treningach. Poprosiłem zarząd  @totalizator_sp, aby objął naszego Mistrza opieką sponsorskąnapisał za pośrednictwem mediów społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

 

Źródło: wp

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)