Terlecki mocno o Gowinie. Napisał to wprost po jego dymisji

Wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki odniósł się do sytuacji wokół Jarosława Gowina. Bowiem we wtorek cały kraj obiegła informacja o wyrzuceniu wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii. Taką wiadomość podał rzecznik rządu Piotr Müller, który podał również powody, które doprowadziły w ostateczności do takiego zakończenia sporu między szefem Porozumienia a Prawem i Sprawiedliwością.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Spór między Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem Jarosława Gowina przemienił się w bardzo daleko idącą decyzję w kontekście lidera ugrupowania tworzącego obóz Zjednoczonej Prawicy. Oba obozy nie potrafiły znaleźć ze sobą porozumienia od dłuższego czasu. Brak zgodności pojawiał się wielokrotnie w sprawach dotyczących rozwiązań, które ma wprowadzać w życie Nowy Ład. To jednak nie wszystko. Spór wynikł także z powodu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Do sprawy Jarosława Gowina odniósł się za pośrednictwem mediów społecznościowych Ryszard Terlecki. Co napisał w tej sprawie wicemarszałek Sejmu?

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki o Gowinie

O odejściu Jarosława Gowina z rządu mówiono już od dłuższego czasu. Z doniesień medialnych można wywnioskować, że cierpliwość polityków Prawa i Sprawiedliwości do Jarosława Gowina w ostatnich dniach była blisko granicy krytycznej. Ostatecznie wczoraj rzecznik rządu poinformował o dymisji Gowina z zajmowanych przez niego funkcji w ramach rządu. Warto dodać, że kością niezgody od dłuższego czasu były sprawy podatkowe, które ma w życie wprowadzać Nowy Ład, który jest bardzo mocno promowany przez polityków formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Między rządem a Jarosławem Gowinem nie ma zaufania. Zabrakło też wywiązywania się z powierzonych Gowinowi działań w rządzie. Mateusz Morawiecki zwrócił się dziś do prezydenta o odwołanie Gowina z rządupoinformował Piotr Müller, rzecznik rządu.

Podważanie założeń przez Gowina widać w nierzetelnych działaniach i w odnoszeniu się do reformy podatkowej. Ta reforma to obniżenie podatków dla 18 mln obywateli w Polsce i gwarancja dla 90 proc. podatników, że reforma będzie dla nich korzystna lub neutralna – stwierdził Müller, mówiąc o powodach dymisji. – Decyzja premiera o dymisji Gowina wynika ze słabych działań dotyczące ważnych i kluczowych ustaw dotyczących obniżenia podatkówzaznaczył Müller.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Do sprawy wokół Gowina odniósł się także za pośrednictwem mediów społecznościowych Ryszard Terlecki.

Gowin przekombinował. Kto go przygarnie? Ktokolwiek to będzie, źle na tym wyjdzie. Niejaki Strzeżek chyba myślał, że już jest w poważnej polityce. Teraz pozostaje mu liczyć, że PSL wystawi listę w dzielnicy Bielanynapisał wicemarszałek Sejmu.

Źródło: Twitter, Onet

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)