Polityczne trzęsienie ziemi. Gowin wyrzucony z rządu

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Polityk stracił funkcję wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i  technologii. O całej sytuacji poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Spór między Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem Jarosława Gowina przemienił się w bardzo daleko idącą decyzję w kontekście lidera ugrupowania tworzącego obóz Zjednoczonej Prawicy. Oba ugrupowania nie potrafiły znaleźć ze sobą porozumienia od dłuższego czasu. Brak zgodności pojawiał się wielokrotnie w sprawach dotyczących rozwiązań, które ma wprowadzać w życie nowy ład. To jednak nie wszystko. Spór wynikł także z powodu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Do dziś nie było widać, aby spór napotkał swoje pozytywne zakończenie. Ostatecznie Jarosław Gowin

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu

Jarosław Gowin traci funkcję wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Taką wiadomość podał rzecznik rządu Piotr Müller. Rzecznik w trakcie konferencji prasowej podkreślił, że w ostatnim można było z niepokojem obserwować działania Gowina, które miały podważać zaufanie do obozu Zjednoczonej Prawicy.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Müller zwrócił uwagę na stanowisko Gowina w sprawie nowego ładu. Rzecznik rządu mówił także, że to Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali „nierzetelne działania” dotyczące reformy podatkowej.

 Ze względu na te wszystkie przesłanki pan premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do pana prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologiipoinformował rzecznik rządu.

Rzecznik rządu mówił także podczas wtorkowej konferencji prasowej: Zapraszamy wszystkich posłów, którzy chcą z nami budować program Polski Ład, niezależnie od barw politycznych, ale przede wszystkim posłów ZP do współpracy.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych posłów Porozumienia, którzy rzeczywiście chcą realizować te postulaty, które wspólnie podpisaliśmy w maju tego rokuzaznaczył Piotr Müller.

Rzecznik rządu podkreślał, że „w maju tego roku liderzy wszystkich partii politycznych Zjednoczonej Prawicy wspólnie podpisali założenia programowe Polskiego Ładu. Programu, który jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o wyjście z kryzysu gospodarczego związanego z epidemią oraz jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o wprowadzenie zasad sprawiedliwej polityki społecznej, gospodarczej i podatkowej”.

Źródło: Polsat

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)