Tusk przekroczył granicę? Premier stanowczo mu odpowiedział

Szef rządu Mateusz Morawiecki postanowił w trakcie spotkania z mediami odpowiedzieć na słowa lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska, które padły wczoraj w Warszawie w trakcie manifestacji związanej z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, która jest określana jako „lex TVN”.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

W ostatnich dniach w polskich mediach jest głośno przede wszystkim na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jedną z osób, która wyraziła swój sprzeciw wobec planowanych zmian jest między innymi szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, który w piątek poinformował, że w niedzielę pojawi się na Krakowskim Przedmieściu.

Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu.#lexTVN – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze szef Platformy.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Były premier wczoraj zacytował fragment wiersza Czesława Miłosza. Zawarte w nim słowa doprowadziły do sporego poruszenia przede wszystkim po stronie przedstawicieli władzy. Do sprawy odniósł się także premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki odpowiada na słowa Tuska

Szef rządu Mateusz Morawiecki postanowił w trakcie spotkania z mediami odpowiedzieć na słowa lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska, które padły wczoraj w Warszawie w trakcie manifestacji związanej z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, która jest określana jako „lex TVN”.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Zwróciłem uwagę na to, że pan Tusk, niestety zachowywał się bardzo agresywnie. Zalał Polskę falą hejtu, agresji, nienawiści. Mówił de facto o wieszaniu, czyli posługiwał się językiem, który niedawno radykałowie stosowali, np. wobec ministra Niedzielskiego. Teraz lider Platformy Obywatelskiej posługuje się takim samym językiem. I niczego nie zmienia fakt, że to słowa z Miłosza – mówił premier Morawiecki.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Swoje oburzenie wyraził także Adam Andruszkiewicz za pośrednictwem Twittera.

D. Tusk krzyczy, że po obecnym polskim rządzie „nie zostanie nawet ślad” i kończy cytatem: „Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy – i sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.” Zemsta i nienawiść. Czyste zło. Brak pozytywnego programu. Oto oferta PO dla Polaków. Dziękujemy za szczerość! – napisał Andruszkiewicz 

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy