Suski zakpił z Senyszyn w Sejmie. „Być może jest to oznaka nawrócenia” (wideo)

Poseł Prawa i Sprawiedliwości – Marek Suski z mównicy sejmowej zwrócił się do posłanki Polskiej Partii Socjalistycznej – Joanny Senyszyn, która niedawna postanowiła zmienić dotychczasowe barwy polityczne. Suski w swoim wystąpieniu odniósł się do słów, które na jego temat miała wypowiedzieć znana polityk. Mianowicie Joanna Senyszyn miała przedstawiciela obozu Zjednoczonej Prawicy nazwać mianem komisarza.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Głos w Sejmie 17 grudnia zabrał poseł Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk odniósł się w swojej wypowiedzi do sytuacja związanej z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, która przez część mediów jest określana jako „lex TVN”.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

W związku z tym w wielu miejscach w kraju doszło do demonstracji, które miały na celu wyrazić solidarność ze stacją telewizyjną TVN. Jedna z takich manifestacji odbyła się między innymi w Warszawie. Wcześniej na jej temat informował za pośrednictwem mediów społecznościowych lider Platformy – Donald Tusk.

Marek Suski do Joanny Senyszyn

Marek Suski w trakcie 45 posiedzenia Sejmu zabrał głos i w części swojego wystąpienia postanowił zwrócił się między innymi do posłanki Polskiej Partii Socjalistycznej — Joanny Senyszyn, która miała go określić mianem „komisarza”.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

W dniu dzisiejszym komisja rozpatrzyła wniosek Senatu o odrzucenie Ustawy o Radiofonii i Telewizji. Po dosyć burzliwej przepychance komisja była przeciw odrzuceniu ustawy w całości, a jeszcze chciałem wyjaśnić jedną sprawę, ponieważ podnoszono aspekt, że komisja działa nielegalnie, że będziemy siedzieć, że złożycie do prokuratury wniosek. Już się przyzwyczailiśmy, że będziemy siedzieć, więc przynajmniej wymyślcie coś nowego, ale chciałem zapewnić opinię publiczną, bo oczywiście opozycja zawsze opowiada brednie, że wszystko było zgodnie z prawem, normalną praktyką w Sejmie jest, że termin może być skrócony i taki wniosek został przegłosowanymówił Marek Suski.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Przystąpiliśmy do porządku dziennego, bez zachowania 3-dniowego terminu, większość komisji o tym zdecydowała, ale oczywiście opozycja nie chce tego przyjąć do wiadomości, choć taka praktyka nawet dziś na wielu komisjach była, tutaj nikt nie zgłaszał, że to jest niezgodne z prawempowiedział poseł.

Były też elementy humorystyczne

Były też elementy humorystyczne. Pani Senyszyn nazwała mnie komisarzem, nie wiem, czy to jest komplement, bo komuniści przecież komisarzy uwielbiali, jeżeli jest to komplement, to pani Senyszyn dziękuje, ale jeśli jest to przygana, to też dziękuje, bo przyznała, że komisarze komunistyczni byli jednak godni potępienia. Być może to jest jakaś oznaka nawrócenia, był kiedyś, nawrócił się Szaweł, być może teraz Senyszyn się nawróciłapowiedział Marek Suski podczas debaty sejmowej.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy