„Dlaczego się śmiejecie?”. Zaskakujące słowa Tuska o Merkel (WIDEO)

Donald Tusk w czerwcu gościł na Uniwersytecie Wrocławskim. To tam spotkał się przede wszystkim ze studentami.

Polecamy także: Zaskakujący wpis Jachiry. Jakubiak nie wytrzymał i kpiąco odpowiedział

W trakcie swojej przemowy aktualny lider Platformy Obywatelskiej nawiązał w swojej wypowiedzi do relacji między nim a byłą już kanclerz Niemiec – Angelą Merkel. Jak na te słowa zaregowali studenci?

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Donald Tusk rok temu podjął ważną decyzję dotyczącą swojej dalszej kariery politycznej. Były szef polskiego rządu po siedmiu latach postanowił czynnie powrócić do krajowej polityki.

Tusk powracając przejął od razu stery nad Platformą Obywatelską, która przed jego powrotem borykała się z wieloma problemami. Od tego momentu minął już rok.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

W tym czasie Platformie udało się odbudować swoją pozycję wśród formacji opozycyjnych, lecz w sondażach wciąż nie może dogonić Prawa i Sprawiedliwości.

Donaldowi Tuskowi zależy jednak na zwycięstwie w najbliższych wyborach. W trakcie ostatniej swojej rozmowy na łamach Gazety Wyborczej powiedział:

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko
Składam publiczne przyrzeczenie, że my te wybory wygramy. Nowa władza nikomu niczego nie zabierze. Doprowadzi do tego, żeby to, co Polacy mają, nie traciło na wartości w tak kosmicznym tempiepowiedział w rozmowie z „Wyborczą” Donald Tusk.

Donald Tusk i reakcja studentów

Donald Tusk od roku stara się być aktywny w przestrzeni publicznej. Chodzi tu zarówno o media społecznościowe, lecz także fizyczną aktywność w terenie. W czerwcu  Tusk był gościem Uniwersytetu Wrocławskiego.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

To tam w trakcie swojego wystąpienia Donald Tusk mówił między innymi o zarzucie często padającym pod jego adresem na temat uległości wobec Merkel.

Angela Merkel i moja uległość wobec niej. Ta teza nie jest prawdziwastwierdził Tusk, lecz po chwili dodał: – dlaczego się śmiejecie?

Nagranie poniżej.

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)