Ochojska odpowiada Tuskowi. To się może mu nie spodobać

Donald Tusk zamieścił list otwarty za pośrednictwem mediów społecznościowych, w którym to zwrócił się do przywódców państw Unii Europejskiej o solidarność z Polską i Litwą w związku z kryzysową sytuacją na granicy z Białorusią. Na wpis aktualnego lidera Platformy Obywatelskiej zaregowała europoseł Janina Ochojska.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest jednym z głównych tematów poruszanych w mediach i opinii publicznej w ostatnich dniach. W związku z kryzysowym charakterem postanowiono wprowadzić w części województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią stan wyjątkowy. Aktualnie na miejscu cały czas działają polscy funkcjonariusze Straży Granicznej, polscy żołnierze oraz także policja.

Na bieżąco na temat wydarzeń na granicy z naszym wschodnim sąsiadem stara się informować Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dziś SG poinformowało o 468 próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Polecamy również: To może być cios dla Łukaszenki. Zdecydowana reakcja

468 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowaliśmy wczoraj (tj. 10.11). Wobec 42 cudzoziemców zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polskipoinformowała Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Donald Tusk i jego list otwarty – odpowiedź Janiny Ochojskiej

Aktualny szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował list otwarty, który skierował do przywódców państw Unii Europejskiej o solidarność z Polską i Litwą w związku z kryzysową sytuacją na granicy z Białorusią.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Zwracam się do Was, przywódców państw-członków Unii Europejskiej, z gorącym apelem o pełną solidarność z Polską i Litwą w obliczu wstrząsającego kryzysu na granicy z Białorusiąnapisał szef PO w części swojej publikacji.

Niezależnie od Waszych poglądów na kwestię migracji i oceny sytuacji wewnętrznej w Polsce, musimy – podkreślam, musimy – jako wspólnota polityczna użyć wszystkich dostępnych środków nacisku w celu powstrzymania eskalacji napięcia na wschodniej granicy Uniibrzmi fragment listu byłego premiera.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Na wpis lidera Platformy Obywatelskiej zaregowała europoseł Janina Ochojska.

Szkoda, że słowem nie wspomniał Pan o ludziach, którzy cierpią z powodu działań Łukaszenki oraz nie działania rządu PiS. Uwięzieni między dwoma granicami, w strefie stanu wyjątkowego, głodni, zmarznięci, umierają z wyczerpania. Bez uwzględnienia ich tragedii obraz jest niepełnynapisała Janina Ochojska.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne