Tusk wydał list otwarty. Patryk Jaki nie wytrzymał i mocno odpowiedział: „Co za…”

Donald Tusk zamieścił list otwarty za pośrednictwem mediów społecznościowych, w którym to zwrócił się do przywódców państw Unii Europejskiej o solidarność z Polską i Litwą w związku z kryzysową sytuacją na granicy z Białorusią. Na wpis byłego szefa polskiego rządu odpowiedział europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

Polecamy także: Napięta sytuacja na granicy. Jest najnowsze nagranie Straży Granicznej (wideo)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest od dłuższego czasu ma charakter kryzysowy. Na miejscu cały czas działają funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej, polscy żołnierze oraz także funkcjonariusze policji. W związku z sytuacją w części województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią wprowadzono stan wyjątkowy. Straż Graniczna codziennie za pośrednictwem mediów społecznościowych stara się przekazywać wiadomości na temat stanu sytuacji na miejscu.

Wczoraj Straż Graniczna za pośrednictwem konta na Twitterze poinformowała, że Białorusini tworzą i utrzymują koczowisko na wzór Usnarza.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Białorusini tworzą i utrzymują koczowisko na wzór Usnarza, tylko wielokrotnie większe. Wszystkie osoby tam zgromadzone mają jeden cel – dostać się do Niemiec przekraczając zewnętrzną granicę UE. Nie szukają ochrony w Polscepoinformowała Straż Graniczna na Twitterze.

Donald Tusk i list otwarty

Lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk zamieścił list otwarty za pośrednictwem mediów społecznościowych, w którym to zwrócił się do przywódców państw Unii Europejskiej o solidarność z Polską i Litwą w związku z kryzysową sytuacją na granicy z Białorusią. Na wpis byłego szefa polskiego rządu odpowiedział europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

Zwracam się do Was, przywódców państw-członków Unii Europejskiej, z gorącym apelem o pełną solidarność z Polską i Litwą w obliczu wstrząsającego kryzysu na granicy z Białorusiąnapisał szef PO.

Polecamy również: To może być cios dla Łukaszenki. Zdecydowana reakcja

Niezależnie od Waszych poglądów na kwestię migracji i oceny sytuacji wewnętrznej w Polsce, musimy – podkreślam, musimy – jako wspólnota polityczna użyć wszystkich dostępnych środków nacisku w celu powstrzymania eskalacji napięcia na wschodniej granicy Unii – podkreślił były polski premier i były przewodniczący Rady Europejskiej.

Tusk o kryzysie

Polityk dodał także, że – dla wszystkich powinno być już jasne, że kryzys ten został spowodowany cynicznie przez Aleksandra Łukaszenkę, a jego celem jest destabilizacja Polski, Litwy i całej Unii”. „W każdej chwili sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Chodzi o fundamentalne bezpieczeństwo całej naszej wspólnoty – wskazał Tusk.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Według Donalda Tuska: – nie ma już czasu i miejsca na czekanie”. „Potrzebne są trudne decyzje wobec Mińska i wsparcie Polski i Litwy. Brak reakcji lub przesuwanie jej w czasie tylko rozzuchwali prowokatorów oraz ich protektorów i doprowadzić może do dramatycznych, trudnych do przewidzenia konsekwencji. Liczę na Waszą mądrość i determinację – zaznaczył lider PO.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Do publikacji Donalda Tuska odniósł się Patryk Jaki.

Jego posłowie upokarzali pracowników Straży Granicznej, grali na destabilizację, głosowali przeciwko zabezpieczeniom na granicy. A on sam i jego zaplecze chcieli tu wpuścić tych ludzi. A teraz apeluje o „zatrzymanie destabilizacji” w Polsce. Co za…napisał Patryk Jaki.

 

Źródło: wnp, Twitter

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne