Tusk wzywa Polaków ws. UE. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego do szefa PO

Trybunał Konstytucyjny stwierdził,  że „próba ingerencji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w polski wymiar sprawiedliwości narusza zasadę praworządności , zasadę nadrzędności Konstytucji oraz zasadę zachowania suwerenności w procesie integracji europejskiej”.

Polecamy także: Dziennikarz chciał zagiąć Czarnka. Takiej riposty mógł się nie spodziewać (wideo)

W związku z całą sytuacją padło wiele komentarzy, opinii oraz także wezwań. Aktualny szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się do Polaków. Były premier wzywał w nim do zgromadzenia się w niedzielę o godz. 18 na Placu Zamkowym w Warszawie. – Tylko razem możemy ich zatrzymać – napisał lider Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Na wpis Donalda Tuska odpowiedział aktualny europoseł Solidarnej Polski – Patryk Jaki. Co napisał polityk związany ze środowiskiem obozu Zjednoczonej Prawicy?

Trybunał Konstytucyjny i głośne orzeczenie

Dziś media żyją przede wszystkim tematem dotyczącym orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. TK ogłosiło wyrok w sprawie wniosku premiera dotyczącego zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym zapisanej w Traktacie o Unii Europejskiej. TK poinformował o niezgodności z konstytucją wybranych przepisów traktatu o Unii Europejskiej.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku Prezesa Rady Ministrów, uznał, że próba ingerencji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w polski wymiar sprawiedliwości narusza zasadę praworządności, zasadę nadrzędności Konstytucji oraz zasadę zachowania suwerenności w procesie integracji europejskiej” – napisano w komunikacie.

Trybunał stwierdził także, że „kompetencji organów władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej nie mogą wykonywać organy, którym Polska ich nie przekazała, a stosowanie w Polsce, w oparciu o wyroki TSUE, pozakonstytucyjnych norm prawnych przed Konstytucją lub sprzecznie z Konstytucją oznacza utratę przez Polskę suwerenności prawnej”.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

W związku z tą sytuacją zaregować postanowił lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk, który za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał:

Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Płac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymaćnapisał Tusk.

Na jego wpis zaregował Patryk Jaki.

Wszyscy, którzy chcą, aby Polacy już o niczym ostatecznie nie decydowali a za nich mogli to robić urzędnicy europejscy i panie Lapuerty proszeni są przez odznaczonego przez Niemców polityka na zebranienapisał europoseł.

Źródło: Twitter, Interia, wp

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza