Dziennikarz chciał zagiąć Czarnka. Takiej riposty mógł się nie spodziewać (wideo)

Do sieci trafiło nagranie z konferencji prasowej, w której uczestniczył minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek. W trakcie spotkania z mediami jeden z dziennikarzy zadał ministrowi pytanie na temat sukcesów oraz porażek w trakcie piastowania przez niego aktualnego stanowiska. Nagranie z pytaniem dziennikarzami i odpowiedzią ministra Czarnka trafiło do internetu.

Minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek i pytanie od dziennikarza

W trakcie spotkania z mediami jeden z dziennikarzy zadał Przemysławowi Czarnkowi pytanie na temat sukcesów oraz porażek w trakcie piastowania przez niego aktualnego stanowiska ministra edukacji i nauki. Co odpowiedział na to pytanie polityk?

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Panie Ministrze, zaraz minie rok od kiedy jest Pan ministerem edukacji i nauki. Jestem bardzo ciekaw, co uznaję Pan za swój największy sukces w resorcie, a co za największą swoją porażkę?pytał ministra Przemysława Czarnka dziennikarz e trakcie prowadzonej konferencji prasowej.

Porażek nie widzę żadnych ‐ odparł na samym początku szef resortu edukacji i nauki.

Aż tak?dopytywał dziennikarz.

Oczywiście, chyba, że Pan mi wskażę bo ja nie widzę. Realizuję wszystkie punkty, które założyłem sobie zaraz na początku urzędowania, które przedstawiłem kierownictwu mojego ugrupowania i przede wszystkim panu premierowi. Punkt po punkcie, wszystkie punkty są realizowane. Nie ma ani jednego punktu, który nie byłby zrealizowany albo nie byłby w fazie realizacji. Choćby ten pakiet o wolności akademickiej przyjęty przez Sejm w ubiegłym tygodniu. Zmiana punktacji czasopism, o której mówiłem od samego początku. Ale rozmaite programy, które zakładaliśmy –  wspomagania dzieci i młodzieży po covidziemówił minister.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Ten narodowy program, na który przeznaczamy 250 milionów złotych, program poznaj Polskę, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem – przeznaczyliśmy na niego 25 milionów w ramach pilotażu tylko. Dodatkowe 10 milionów rozeszło się w ciągu siedmiu godzin. Takie jest ogromne zainteresowanie programem, który państwo wyśmiewaliście w swoich mediach. Gratuluję też samopoczucia z tego powodu. Jest mnóstwo tych reform i działań, które punkt po punkcie są realizowane. Porażek z tego punktu widzenia nie widzępowiedział Przemysław Czarnek.

Po tej odpowiedzi dziennikarz postanowił przytoczyć wynik jednego z sondaży

No to ja przywołam taki sondaż, który był przeprowadzony bodajże miesiąc temu, z którego wynika, że 57 proc. respondentów uważa, że szkoła pod rządami ministra Czarnka zmiania się na gorsze –  dopytywał dziennikarz.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Ale Pan redaktor pyta mnie o realizację moich punktów programowych, czy sondaż, który jest realizowany na potrzeby konkretnej stacji telewizyjnej bądź internetowej? Wie Pan, jak Pan najpierw nakłamie na człowieka, przedstawi go w strasznych barwach, a później Pan zapyta, czy ten człowiek się Panu podoba, to Pan się spodziewa, że Panu odpowiedzą tak? Nie kłamcie, przedstawiacie mnie w normalnych barwach, takich jakich jestem. Wtedy będzie mieli inne wyniki sondażu, który robicie. Dziękuję bardzopowiedział minister Czarnek.

Źródło: Facebook

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza