Cenckiewicz zakpił z Tuska. Tak historyk odpowiedział na „wezwanie” szefa PO

Historyk Sławomir Cenckiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiedział na wpis lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska, w którym to były premier wzywał Polaków do zgromadzenia się w Warszawie na Placu Zamkowym w sobotę o godz. 18. Co na wpis lidera największej formacji opozycyjnej odpowiedział znany historyk?

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. TK stwierdziło niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą. W związku z tą sytuacją pojawiło się bardzo wiele komentarzy i opinii. Jeden z komentarzy, a w zasadzie wezwanie w tej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Z kolei jedną z odpowiedzi postanowił zamieścić historyk – Sławomir Cenckiewicz.

Historyk Sławomir Cenckiewicz odpowiada na wpis Donalda Tuska

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku Prezesa Rady Ministrów, uznał, że próba ingerencji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w polski wymiar sprawiedliwości narusza zasadę praworządności, zasadę nadrzędności Konstytucji oraz zasadę zachowania suwerenności w procesie integracji europejskiej”napisano w komunikacie.

Trybunał stwierdził także, że „kompetencji organów władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej nie mogą wykonywać organy, którym Polska ich nie przekazała, a stosowanie w Polsce, w oparciu o wyroki TSUE, pozakonstytucyjnych norm prawnych przed Konstytucją lub sprzecznie z Konstytucją oznacza utratę przez Polskę suwerenności prawnej”.

W związku z wyrokiem TK głos zabrał między innymi Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej wezwał Polaków do zgromadzenia się w sobotę na Placu Zamkowym w Warszawie.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Płac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymaćnapisał były szef rządu.

Na jego wpis krótko, lecz w delikatnie kpiącym tonie zaregował historyk Sławomir Cenckiewicz.

– Po mszy czy przed? – napisał Cenckiewicz nawiązując najprawdopodobniej tym samym do niedawnych komentarzy na temat Donalda Tuska i Kościoła.

Źródło: Interia, Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza