Nowy sondaż: Spora przewaga PiS nad KO. Zaskakujący wynik Konfederacji

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwości. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy także: Dziennikarz chciał zagiąć Czarnka. Takiej riposty mógł się nie spodziewać (wideo)

Wzrost poparcia i umocnienie na czwartym miejscu zaliczyła Konfederacja, na której czele stoi Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna. W Sejmie moglibyśmy jeszcze zobaczyć przedstawicieli Lewicy. Do Sejmu nie dostałby się Kukiz’15, Polskie Stronnictwo Ludowe i Porozumienie Jarosława Gowina.

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Przede wszystkim oczy mediów oraz opinii publicznej zwróciły się w kierunku sytuacji na granicy Polski z Białorusią. Mnóstwo komentarzy powstało także za sprawą roszad w składzie Zjednoczonej Prawicy, z której to ostatecznie odszedł Jarosław Gowin wraz ze swoim Porozumieniem. Sporo mówiło się także na temat relacji między Polską a Unią Europejską oraz sprawą dotycząca kopalni w Turowie.

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce

Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwości. Formacja polityczna rządząca akrualnie w kraju w najnowszym badaniu otrzymała 37 proc. Jest to spadek o 1 pkt. procentowy w porównaniu z ostatnim badaniem.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Dalej na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska i Donald Tusk. Największa opcja opozycyjna w Sejmie w tym badaniu otrzymała 25 proc. Jest to tak jak w przypadku Prawa i Sprawiedliwości spadek o 1 punkt procentowy.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w tym badaniu uzyskała 14 proc. Oznacza to brak zmian.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wzrost poparcia i dobry wynik odnotowała Konfederacja. Formacja polityczna, na której czele stoi Ruch Narodowy, Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun otrzymała w tym badaniu 11 proc. Oznacza to wzrost poparcia o 2 punkty procentowe.

Dalej próg wyborczy przekroczyła jeszcze Lewica, która uzyskała 7 proc. poparcia. Oznacza to spadek o 1 punkt procentowy.

Poniżej progu

Do Sejmu nie dostałby się Kukiz’15 z poparciem 2 proc. (wzrost o 1 pkt. procentowy). Bardzo słaby wynik odnotowało Polskie Stronnictwo Ludowe – 1 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). Portal wPolityce poinformował także, że co setny wyborca wskazał również na Porozumienie Jarosława Gowina; oznacza to wynik taki sam jak w zeszłym tygodniu.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Deklarowana frekwencja wynosi 61 proc. – wzrost o 1 punkt w porównaniu z poprzednią falą naszych badań.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1090 osób w dniach od 1 do 4 października 2021 roku.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza