Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Magdalena Ogórek – znana dziennikarka TVP może mieć kłopoty? Posłanka Koalicji Obywatelskiej – Iwona Hartwich poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o podjętych przez siebie krokach w związku ze słowami, które miały paść z ust dziennikarki Telewizji Polskiej.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Hartwich poinformowała, że złożyła w siedzibie Telewizji Polskiej wezwanie przedsądowe. Polityk dodała także przy tym, że w przypadku braku przeprosin w ciągu 7 dni, wystąpi z pozwem do sądu. O co dokładnie chodzi?

Iwona Hartwich to posłanka z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Aktualna polityk zasłynęła przede wszystkim z protestów opiekunów osób niepełnosprawnych, które miały miejsce w Sejmie. Następnie w roku 2019 wystartowała z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i uzyskała mandat posła IX kadencji. W ostatnim czasie bardzo głośno w mediach było na temat wpisu posłanki, który zamieściła w mediach społecznościowych na temat osób koczujących przy granicy polsko-białoruskiej.

Magdalena Ogórek – znana dziennikarka TVP może mieć kłopoty?

Pod koniec września Iwona Hartwich opublikowała na Twitterze wpis dotyczący Magdaleny Ogórek. Posłanka poinformowała, że żąda przeprosin od dziennikarki Telewizji Polskiej – Magdaleny Ogórek w związku z jej słowami, które miały paść w programie „W tyle wizji”.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Posłanka dodatkowo poinformowała, że złożyła w związku z tym wezwanie przedsądowe w siedzibie TVP. Posłanka dodała, że w razie braku przeprosin wystąpi w ciągu 7 dni do sądu.

Pani @ogorekmagda za słowa o mnie w programie „W Tyle Wizji” żądam przeprosin. Dzisiaj w siedzibie TVP złożyłam wezwanie przedsądowe. W przypadku braku przeprosin w ciągu 7 dni, wystąpię z pozwem do sądupoinformowała poseł Hartwich.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Posłanka zamieściła także zdjęcia złożonego wezwania. Możemy w nim przeczytać:

Pragnę zauważyć, że w dniu 28 września 2021 roku bezpodstawnie rozpowszechniła Pani wśród odbiorców programu „W tyle wizji” informacje, że mój pseudonim to „żywa gotówka”. Informuję, iż ów jest wykorzystywany do dyskredytacji mojej osoby przez środowiska skrajnie prawicowe, które od wielu lat nękają i zastraszają mnie w związku z moją działalnością na rzecz rodzin i osób z niepełnosprawnościamiczytamy w wezwaniu opublikowanym przez Iwonę Hartwich.

Posłanka zażądała także wydania stosownego w tej sytuacja oświadczenia.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza