PiS uderza mocno w Tuska. Opublikowano to nagranie (wideo)

Prawo i Sprawiedliwość wypuściło do mediów społecznościowych nowy spot, w którym to poruszono wątek relacji Donalda Tuska z Rosją. Jest to odpowiedź na słowa byłego szefa polskiego rządu, który „polski ład” (nazywany także po prostu nowym ładem) nazwał „ruskim ładem. W odpowiedzi na to powstał wspomniany spot, który został opublikowany w mediach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy także: Zapytano Polaków w USA o powrót Tuska. Zaskakujące odpowiedzi (wideo)

Donald Tusk w trakcie swojej wizyty w Gdańsku odniósł się do najnowszej propozycji rządu Zjednoczonej Prawicy – Polskiego Ładu. Słowa Donalda Tuska w tym tygodniu znalazły odpowiedź ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Formacja rządząca za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała film skierowany do byłego przewodniczącego Rady Europejskiej.

Prawo i Sprawiedliwość odpowiada Donaldowi Tuskowi

Już niedługo niespełna miesiąc będzie mijał od dnia, w którym to oficjalnie Donald Tusk postanowił powrócić do polskiej polityki. Były szef rządu od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską, która przed jego powrotem przeżywała bardzo poważne problemy pod względem kadrowym, lecz również przywódczym. W dodatku kierowana przez nią Koalicja Obywatelska mocno traciła w sondażach wyborczych.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

W tej sytuacji powrót Donalda Tuska jest odbierany przez polityków i wyborców Platformy Obywatelskiej jako nadzieja na ponowne nawiązanie bliskiej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk od samego początku swojego powrotu jest bardzo aktywny w przestrzeni publicznej. Były szef rządu niedawno odwiedził Gdańsk, gdzie w mało pozytywny sposób odniósł się do „Polskiego Ładu”, który aktywnie jest promowany przez rząd Zjednoczonej Prawicy. W tej sytuacji Prawo i Sprawiedliwość postanowiło odpowiedzieć szefowi PO. W mediach społecznościowych formacji Jarosława Kaczyńskiego pojawił się film adresowany do szefa Platformy Obywatelskiej.

Na nagraniu przedstawiono krótki fragment słów Donalda Tuska. W odpowiedzi narrator odpowiada: „Halo, panie Donaldzie” i zadaje szereg pytań pod adresem byłego premiera.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Czy mówi pan o swoich ciepłych relacjach w Władimirem Putinem? O niedźwiadkach, obiadkach i spacerkach po Sopocie? O chęci sprzedania Rosjanom Lotosu? Milczeniu w sprawie Nord Stream 2? Szkodliwej umowie z Gazpromem, za którą Polacy zapłacili krocie z własnej kieszeni? A może o kuriozalnym udziale Siergieja Ławrowa w spotkaniu polskich ambasadorów? Podejrzanej umowie o współpracy polskich służb specjalnych z rosyjską FSB? – słyszymy na nagraniu.

Faktycznie, wie pan sporo o „ruskim ładzie”, bo sam go pan wprowadzał. Nic dziwnego, że rosyjskie media nazwały pana „swoim człowiekiem w Warszawie”. Nic dziwnego, że pan nazwał Putina „swoim człowiekiem w Moskwie” – mówi dalej narrator

. – Pewnie się cieszy, że pan wreszcie wrócił do kraju. Proszę mu przekazać, że Polska się zmieniła i rosyjskich porządków już tutaj nie będziesłyszymy na koniec.

 

Źródło: wprost, Twitter

Polecamy również:

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT