Problemy marszałka Grodzkiego. Senatorowie PiS wykonali ważny ruch

Tomasz Grodzki może mieć kłopoty. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości podjęli się wykonania bardzo poważnego ruchu w jego sprawie.

Polecamy także: Prezydent przekazał bardzo smutną wiadomość. „Niech spoczywa w Pokoju”

Przyczyną jest niedawne wystąpienie marszałka Tomasza Grodzkiego skierowane do ukraińskiego parlamentu. Słowa polityka KO szczególnie nie spodobały się politykom Prawa i Sprawiedliwości.

Marszałek Tomasz Grodzki w zeszłym tygodniu za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie zaadresowane do ukraińskiego parlamentu. Polityk postanowił na nim przeprosić.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Muszę was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś i dalej, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów. W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzipowiedział Tomasz Grodzki.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Publikacja Grodzkiego szczególnie nie spodobała się w kręgach Prawa i Sprawiedliwości. Krótko po publikacji nagrania senator Marek Pęk zapowiedział wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego.

Tomasz Grodzki może mieć kłopoty?

Senator Prawa i Sprawiedliwości – Marek Pęk na konferencji prasowej poinformował o złożeniu wniosku w sprawie odwołania marszałka Tomasza Grodzkiego. Pęk podkreślił, że bezpośrednią przyczyną takiej decyzji jest ostatnia wypowiedź Tomasza Grodzkiego w formie orędzia.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Bezpośrednią przyczyną złożenia tego wniosku jest skandaliczna i niedopuszczalna wypowiedź pana marszałka w formie orędzia do narodu ukraińskiego, w której pan marszałek przypisuje polskiemu rządowi współodpowiedzialność za współfinansowanie reżimu Putina. Słowa haniebne, niedopuszczalne, niezgodne z polską racją stanupowiedział Pęk.

Polityk dodał także, że drugim powodem złożenia wniosku jest blokowanie rozpatrzenia przez Senat wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)