TVP znów to zrobiło. Tłumaczka języka migowego ponownie podbiła sieć (wideo)

1 sierpnia w ostatnią niedzielę w całym kraju obchodzone były uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Telewizja Polska wyemitowała na swojej antenie koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Uwagę internautów mocno przykuła Małgorzata Limanówka, która niezwykle ekspresyjnie tłumaczyła teksty utworów na język migowy. Praca tłumaczki stała się w bardzo szybkim tempie hitem internetu.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Wczoraj (1 sierpnia) w całym kraju obchodzona była 77 rocznica Powstania Warszawskiego, do którego doszło w 1944 w stolicy kraju. Miliony Polaków wspominało wydarzenia mające miejsce w stolicy kraju, kiedy to po pięciu latach niemieckiej okupacji doszło do heroicznego zrywu i próby przejęcia kontroli nad stolicą.

Telewizja Polska – „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie wybuchło Powstanie Warszawskie. Dowództwo AK planowało samodzielnie wyzwolić stolicę jeszcze przed wkroczeniem Armii Czerwonej, licząc, że uda się w ten sposób wzmocnić międzynarodową pozycję rządu RP na uchodźstwie oraz powstrzymać realizowany przez Stalina proces wasalizacji i sowietyzacji Polski.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Była to największa bitwa, stoczona podczas II wojny światowej przez organizację podziemną z wojskami okupacyjnymi. Dziś wydarzenia mające miejsce 77 lat temu wspominają politycy, dziennikarze oraz przede wszystkim zwykli Polacy.

Na temat Powstania Warszawskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych wypowiedział się i wspomniał go również szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki, który napisał: Kiedy połowa Europy zginała karki pod jarzmem niemieckiego okupanta, a druga połowa z okupantami współpracowała, Warszawiacy rzucili Niemcom wyzwanie. 1 sierpnia o godz. 17.00 w Warszawie i w całej Polsce, oddajemy hołd bohaterom Powstania Warszawskiego – napisał na Twitterze szef rządu.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego odbył się także koncert pt. „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Jego transmisja odbyła się na antenie Telewizji Polskiej. W szczególny sposób uwagę widzów wczoraj przykuła Małgorzata Limanówka ze Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, która podobnie jak przed rokiem podjęła się tłumaczenia śpiewanych utworów na język migowy. Jej zaangażowanie została mocno docenione.


Źródło: Twitter, wmeritum.pl

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT