Tego się Hołownia nie spodziewał. Jego wystąpienie nagle zostało zakłócone (wideo)

Szymon Hołownia może zapamiętać na długo kongres swojej partii politycznej. W pewnym momencie wystąpienie lidera Polski 2050 zostało zakłócone przez aktywistów Greenpeace, którzy pojawili się wraz z banerami, na których mieli zawarte konkretne hasła. Nagrania z tego momentu obiegły internet.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Szymon Hołownia i jego partia w ostatnich tygodniach wzmaga się z niemałymi kłopotami. Ostatnie sondaże ugrupowania stworzonego przez byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN nie napawają zbyt dużym optymizmem na przyszłość. Nie brak w tej sytuacji zdań, że jest to efekt powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. Czy w tej sytuacji Polsce 2050 uda się jeszcze odbić i nawiązać bliską rywalizację z Prawem i Sprawiedliwością oraz Koalicją Obywatelską? Z pewnością najbliższe miesiące wszystko odpowiednio zweryfikują.

Szymon Hołownia i kongres Polska 2050

4 września odbył się kongres Polski 2050, na której czele stoi były prezenter stacji telewizyjnej TVN – Szymon Hołownia. Założyciel formacji politycznej na scenie pojawił się dopiero po godzinie od startu wtdarzenia. Wcześniej doszło do wystąpienia szefa partii Michała Koboski i innych działaczy Polski 2050. Były kandydat na urząd prezydenta Polski zaczął się pewnym momencie zastanawiać, co może zrobić, aby zostawić swojej córce lepszą Polskę.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

– Co to znaczy lepsza Polska? (…) To zielona demokracja. To więcej miejsca na ziemi dla każdego. To solidarność – jeden wspierający drugiego – mówił.

A co mamy w zamian? Stan wyjątkowy na granicy, a między nami stan wojny. Wspaniały naród, zamiast być zespołem, zwycięską sztafetą, zostaje na końcu, bo trener poszczuł sportowców na siebie. Poszliśmy na wojnę z samym sobąpowiedział Hołownia.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Czułem, że wszyscy utknęliśmy w jakimś jądrze ciemności, że na naszych oczach bezczelnie kradnie się nam demokrację, za nasze własne pieniądze napuszcza się jednych na drugich, zawłaszcza państwo i rozdaje nie swoje, kolegom, szwagrom, partnerkom” – wymieniał. – Na co jeszcze miałem czekać, przecież trzeba było zacząć działać? – pytał retorycznie.

Aktywiści

W pewnym momencie na scenę weszła trójka młodych ludzi. Dwoje z nich trzymało transparenty „Polska bez węgla 2030” z logiem Greenpeace.

Polecamy także: Tusk zaatakował Kaczyńskiego ws. UE. Bezlitosna kontra Patryka Jakiego (wideo)

Postulat odejścia od węgla jest jednym z najważniejszych w naszym programie. Jeżeli pokaże mi pan metodę, jak dojść do Polski bez węgla po 20-,30-letnich zapóźnieniach tak, żeby w ciągu tych dziewięciu lat, do 2030 r. nie wywołać rewolucji społecznej, niepokojów społecznych, żeby krew nie polała się na ulicach, bardzo chętnie kupię wasz projektpowiedział Hołownia.

My pokazujemy perspektywę, która jest możliwa do wykonania. Nie mam żadnych wątpliwości, że Polska powinna odejść od węgla jak najszybciej, mam nadzieję, że uda się to zrobić do 2035 roku — mówił Hołownia.

Fragment nagrania trafił do sieci.

 

Źródło: Onet, Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź