Premier zakpił z TVN. Szef rządu powiedział to wprost (wideo)

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki był gościem radia RMF FM, gdzie rozmawiał z nim redaktor Krzysztof Ziemiec. W trakcie programu poruszono kilka istotnych spraw, które w ostatnim czasie były bardzo aktywnie komentowane przez krajowe media oraz także opinię publiczną. W trakcie dyskusji z ust szefa rządu padły między innymi słowa odnoszące się do komercyjnej stacji telewizyjnej TVN. Co dokładnie na jej temat powiedział Mateusz Morawiecki?

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Temat stacji telewizyjnej TVN jest poruszany od dłuższego czasu. Głośno omawia się przede wszystkim sprawa dotyczące koncesji kanału informacyjnego TVN24. To jednak nie jedyny wątek dotyczący komercyjnej stacji telewizyjnej. Głośno w ostatnich tygodniach było przede wszystkim na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”. W tej sprawie 11 sierpnia w Sejmie doszło do bardzo kontrowersyjnych sytuacji.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Na początku posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Za nowelą głosowali także posłowie Kukiz’15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Po tych wydarzeniach na Pawła Kukiza i jego polityków spłynęła spora fala bardzo krytycznych komentarzy. Do dziś tamte wydarzenia są poruszane.

Mateusz Morawiecki w RMF FM na temat TVN

Mateusz Morawiecki był gościem Krzysztofa Ziemca w radiu RMF FM. Do sieci dostał się fragment rozmowy, gdzie szef rządu wypowiedział się na temat stacji telewizyjnej TVN. W tym kontekście przywołał ostatnią sytuację związaną z Pawłem Kukizem, na którego wylała się spora fala hejtu i krytycznych komentarzy po 11 sierpnia.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Wróćmy do pytania na temat TVN-u. To myślę, że dwie podstawowe kwestię wyjaśniłem. Natomiast chcę powiedzieć, że jeśli patrzę na tę stację, jaki ona gigantyczny hejt wywołuje wobec na przykład pana Pawła Kukiza, który jest jednym z najbardziej ideowych polityków jakich poznałem w ostatnim czasie – mówił szef polskiego rządu.

Polecamy także: Tusk zaatakował Kaczyńskiego ws. UE. Bezlitosna kontra Patryka Jakiego (wideo)

Jak zachowuje się absolutnie stronniczo, w stu procentach stronniczo to wydaje mi się, że to nie są wolne media, to są wolne żartymówił Mateusz Morawiecki.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź