Nieoficjalnie: Wiadomo, jaka będzie decyzja prezydenta ws. „lex TVN”

Co prezydent Andrzej Duda Zrobi z „Lex TVN”?  Nieoficjalne wiadomości na ten temat opublikowała Wirtualna Polska, która swoje informacje opiera na źródle pochodzącym z bliskiego otoczenia głowy państwa. Przypomnijmy, że w aktualnej sytuacja Andrzej Duda ma trzy możliwości do wyboru.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Pierwsza to podpisanie ustawy, druga to skorzystanie z prawa do weta i trzecia polegająca na skierowaniu sprawy do Trybunału Konstytucyjnego. Która z tych opcji według Wirtualnej Polski jest najbardziej prawdopodobna?

W ostatnich dniach w polskich mediach jednym z głównych tematów jest przede wszystkim nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji,  która jest często określana jako „lex TVN”. Temat dość niespodziewanie powrócił pod koniec zeszłego tygodnia. Odrzucenie senackie weta doprowadził do wielu krytycznych głosów po stronie opozycji. W wielu miejscach w Polsce odbyły się także manifestację, których uczestniczy wyrażali solidarność z komercyjną stacją telewizyjną.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Teraz jednak oczy zwolenników stacji telewizyjnej TVN spoglądają w kierunku Pałacu Prezydenckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Nie brak komentarzy wyrażających nadzieję na to, że głowa państwa skorzysta w tej sytuacji z prawa weta. Nieoficjalne wiadomości na ten temat opublikowała Wirtualna Polska w oparciu o swojego informatora z otoczenia Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda i „lex TVN”

Co prezydent Andrzej Duda Zrobi z „Lex TVN”?  Nieoficjalne wiadomości na ten temat opublikowała Wirtualna Polska, która swoje informacje opiera na źródle pochodzącym z bliskiego otoczenia głowy państwa. Przypomnijmy, że w aktualnej sytuacja Andrzej Duda ma trzy możliwości do wyboru.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Podpis pod ustawą w obecnym stanie de facto nie wchodzi w grę, ponieważ przeszła poprawka Konfederacji, która odbiera prezydentowi konstytucyjne uprawnienie do mianowania dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na to zgody prezydenta nie będziemówi Wirtualnej Polsce jeden z doradców Andrzeja Dudy.

Według Wirtualnej Polski Andrzej Duda najprędzej ma odesłać sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Co to oznacza dla TVN?

Będzie to niejako odroczony podpis prezydenta. Odesłanie ustawy do TK jest w polskich warunkach de facto podpisem pod ustawą – czytamy na wp.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Co dalej z „lex TVN” w Trybunale? – To już kwestia porozumienia prezydenta z PiS – mówi informator Wirtualnej Polski.

Jego zdaniem, gdyby TK orzekł niekonstytucyjność poprawek Konfederacji, a resztę ustawy uznał za konstytucyjną, to nowe przepisy wejdą w życie prędzej czy później. I uderzą w interesy amerykańskiego właściciela TVNczytamy na stronie Wirtualnej Polski.

Źródło:, Rzeczpospolita, wp

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy