Szokujące nagranie Straży Granicznej. Dwóch żołnierzy w szpitalu (wideo)

Straż Graniczna: Sytuacja na granicy Polski z Białorusią w ostatnich miesiącach jest bardzo napięta. Do internetu trafiło nagranie zamieszczone przez Straż Graniczną za pośrednictwem mediów społecznościowych. Widać na nim jak grupa osób przeprowadza siłowe forsowanie granicy. Z opisu można się dowiedzieć także, że dwóch polskich żołnierzy trafiło do szpitala.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Wydarzenia na granicy Polski z Białorusią są poruszane w krajowych mediach i opinii publicznej od dłuższego czasu. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego. Czas jego obowiązywania został niedawno przedłużeny przez Sejm o 60 dni. Za przedłużeniem stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 posłów wstrzymało się od głosu.

Polecamy także: Zaskakujący wpis ze zdjęciem od Tuska. Tego mało kto się spodziewał

W związku z tym jednym ze źródeł informacji na temat sytuacji na granicy są komunikaty, które udostępnia za pośrednictwem mediów społecznościowych Straż Graniczna.

Straż Graniczna: nagranie i informacja o żołnierzach

Straż Graniczna na bieżąco stara się informować o sytuacji, która odbywa się na granicy Polski z Białorusią. Odbywa się to między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. W jednym z najnowszych komunikatów wydanych przez Straż Graniczną podano, że w ostatnią niedzielę usiłowano przekroczyć 508 razy granicę Polski z Białorusią.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Wczoraj w niedzielę 24.10 granicę Polski i Białorusi usiłowano przekroczyć 508 razy.Funkcjonariusze SG zatrzymali 19 nielegalnych imigrantów:13 ob.Syrii,5 ob. Iraku i ob.Palestyny. Za pomocnictwo zatrzymano 4 cudzoziemców:2 ob.Iraku, ob.Holandii oraz ob.Niemiec narodowości irackiejpoinformowała Straż Graniczna.

Z kolei w kolejnym wpisie SG napisało:

W weekend dwa siłowe forsowania granicy. Agresywne grupy (ok.60 i 70 osób) rzucały w #funkcjonariuszeSG i #żołnierzeWP kamieniami i gałęziami.Dwóch żołnierzy trafiło do szpitala.  Obie próby siłowego wdarcia się do PolskiFlag of Polandzostały udaremnione  – poinformowała Straż Graniczna.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Wydarzenia na granicy Polski z Białorusią są poruszane w krajowych mediach i opinii publicznej od dłuższego czasu. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego.

Źródło: Twitter, RMF FM 

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza