Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Debata Tusk kontra Kaczyński: Z informacji podanych przez radio RMF FM wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości mógłby  zmierzyć się w debacie na przeciwko z aktualnym liderem Platformy Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem,  lecz pod pewnymi warunkami. Tego typu słowa padły z ust lidera rządzącej formacji politycznej w trakcie rozmowy z Krzysztofem Ziemcem w radiu RMF FM. Kaczyński wspomniał przy tym o przeprosinach, które mają być warunkiem do spełnienia po stronie Donalda Tuska.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS i długo nic. Donald Tusk nie będzie zadowolony

Tego rodzaju debata miałaby sens tylko wtedy, gdyby Donald Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać ośmiu gwiazdek, tych brzydkich słów, powiedział „byliśmy w błędzie”. Trzeba wrócić do normalnych relacji w życiu publicznym, które nie były doskonałe – były dalekie od doskonałości – ale jednak w Polsce po 1989 r. jakoś istniały. Gdyby do tego wezwał, gdyby powiedział „przepraszam” – ma za co przepraszać – to oczywiście tak”zapewnił wicepremier cytowany przez Radio RMF FM.

Jego zdaniem, Tusk „jest w wielkiej mierze autorem wielkiej degradacji polskiego życia publicznego, z którą mamy dzisiaj do czynienia„. Degradacji języka i tej straszliwej fali nienawiści, która została wywołana w wielkiej mierze sztucznie – tłumaczył.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

W związku ze słowami prezesa Prawa i Sprawiedliwości bardzo szybko za pośrednictwem mediów społecznościowych zaregował lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Co w tej sytuacji dokładnie napisał były premier? Więcej informacji poniżej.

Debata Tusk kontra Kaczyński

O debacie między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Kaczyńskim mówi się od pewnego czasu. Najwięcej komentarzy i wezwań w tej sprawie padło przede wszystkim w lipcu. Wówczas to powracający do krajowej polityki lider Platformy Obywatelskiej wezwał Jarosława Kaczyńskiego do debaty w Gdańsku.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami. Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź sięmówił lider Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.

Dziś temat konfrontacji obu polityków znowu odżył. Wszystko to za sprawą słów Jarosława Kaczyńskiego w radiu RMF FM.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Tego rodzaju debata miałaby sens tylko wtedy, gdyby Donald Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać ośmiu gwiazdek, tych brzydkich słów, powiedział „byliśmy w błędzie”. Trzeba wrócić do normalnych relacji w życiu publicznym, które nie były doskonałe – były dalekie od doskonałości – ale jednak w Polsce po 1989 r. jakoś istniały. Gdyby do tego wezwał, gdyby powiedział „przepraszam” – ma za co przepraszać – to oczywiście tak” – zapewnił wicepremier cytowany przez Radio RMF FM.

Na słowa lidera Prawa i Sprawiedliwości prędko za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiedział Donald Tusk.

Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękujęnapisał na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej.

Źródło: RMF FM

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza