Najnowszy sondaż: Złe wieści dla Donalda Tuska i KO

Najnowszy sondaż pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest formacja polityczna Jarosława Kaczyńskiego, a więc Prawo i Sprawiedliwość, które stoi na czele rządu Zjednoczonej Prawicy. To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla największej formacji w Sejmie. Z sondażu wynika także, że poparcie dla PiS wzrosło.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Z kolei na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Tym przypadku nie ma dobrych wieści dla Donalda Tuska. KO traci poparcie w porównaniu z poprzednim badaniem, a w dodatku przy wzroście Prawa i Sprawiedliwości oznacza to pogłębienie sporej różnicy miedzy formacją rządzącą i największą koalicją opozycyjną w Sejmie.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Na krajowym podwórku politycznym w ostatnim czasie działo się sporo. Można tu mieć na myśli przede wszystkim ostatnie wydarzenia w relacjach między polskimi władzami a Unią Europejską w związku z niedawnym wyrokiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Ten temat przyćmił wątek sytuacji na granicy Polski z Białorusią, która w dalszym ciągu do najlepszych nie należy. Z informacji podanych przez Straż Graniczną wynika, że w dalszym ciągu dochodzi do prób przekroczenia granicy.

Najnowszy sondaż pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski

Pracownia United Surveys przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że liderem jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego w tym badaniu otrzymała 37,1 proc. Z kolei w ostatnim badaniu było to 35,4 proc., a więc mamy do czynienia ze wzrostem poparcia po stronie formacji rządzącej.

Polecamy także: Zaskakujący wpis ze zdjęciem od Tuska. Tego mało kto się spodziewał

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. KO uzyskała – 23,3 proc. Z kolei dwa tygodnie wcześniej było to 25,9 proc. W tej sytuacji KO zmniejszyło swoje poparcie i tym samym zwiększyło stratę do Prawa i Sprawiedliwości, które tak jak wyżej napisaliśmy ‐ odnotowało wzrost poparcia w tym badaniu.

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała tym razem 12 proc. (poprzednio 9,8 proc.). Z kolei poza podium, lecz powyżej progu wyborczego znalazła się Lewica z wynikiem 8 proc. (poprzednio 7.9 proc.). Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe z 6.2 proc (poprzednio 5.8 proc.). Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Konfederacja z 6.1 proc. (poprzednio 6.7 proc.). 7,3 proc. respondentów wybrało odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć”.

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Z badania wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę (24 października), do urn poszłoby 50,1 proc. badanych. To spadek o ponad 10 proc. w porównaniu z badaniem United Surveys dla WP sprzed dwóch tygodni.

Najnowszy sondaż parlamentarny został przeprowadzony w piątek 22 października. W badaniu wzięła udział grupa 1000 ankietowanych. Wykorzystano metodę CATI – wywiadu telefonicznego przy wykorzystaniu komputeraczytamy na stronie wp.pl.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)