Vera Jourova w Polsce. Zaskakujące słowa wiceszefowej Komisji Europejskiej

Stan wyjątkowy: Do sytuacji mającej miejsce na granicy Polski z Białorusią odniosła się Vera Jourova – wiceszefowa Komisji Europejskiej. Europejska polityk odniosła się między innymi do decyzji rządu dotyczącej złożenia wniosku do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na części terenu województw podlaskiego oraz lubelskiego na okres 30 dni.

Polecamy także: Mocne pytanie do Balcerowicza na Campus Polska. Tego się nie spodziewał (wideo)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią od dłuższego czasu jest jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej. Na jej temat wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że sytuacja na granicy z Białorusią w dalszym ciągu jest kryzysowa. Zwrócił także przy tym uwagę na działania wykonywane przez władze Białoruskie.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Sytuacja na granicy z Białorusią jest cały czas kryzysowa, jest cały czas napięta, a to z podstawowego względu, że reżim Łukaszenki, poprzez przetransportowanie ludzi głównie z Iraku przez Białoruś, postanowił wypchnąć tych ludzi na terytorium Polski, Litwy, Łotwy po to, żeby wprowadzić element destabilizujący nasze krajemówił Mateusz Morawiecki.

Stan wyjątkowy: Vera Jourova – wiceszefowa Komisji Europejskiej o sytuacji na granicy

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią w dalszym ciągu jest napięta. Na jej temat pada coraz więcej opinii ze strony polityków oraz ekspertów. Na jej temat głos zabrała między innymi wiceszefowa Komisji Europejskiej – Vera Jourova.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Europejska polityk w trakcie wtorkowego spotkania z mediami wypowiedziała się na temat stanu wyjątkowego, w którego sprawie wprowadzenia częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego rząd wystąpił z wnioskiem do prezydenta Andrzeja Dudy.

Mam tego świadomość. Stanu wyjątkowego nie wprowadzono nawet podczas pandemii, więc rozumiem, że to pokazuje powagę kryzysu migracyjnego. Ludzie na granicy Polski i Białorusi są uwięzieni w tragicznej sytuacji, trzeba dbać o to, aby zapewnić tym ludziom wsparcie humanitarne, ale sytuacja jest bardzo skomplikowana, dlatego ufam polskiemu rządowi, że rozwiąże sytuacjęodpowiedziała Jourova.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Jak dodała, ma świadomość, że ludzie koczujący na granicy z Białorusią są „ofiarami reżimu Alaksandra Łukaszenki, który zorganizował proceder szmuglowania ludzi za pieniądze”.

Jest dla mnie jasne, że jako Unia musimy dbać o szczelność granic, ale także zapewnić bezpieczeństwo i humanitarne traktowanie tym, którzy już się na nasze terytorium dostali. Potrzebujemy systemowych rozwiązań, a nie działań ad hoczaznaczyła. Wiceszefowa Komisji Europejskiej stwierdziła również, że „nie można pozwolić tym ludziom umrzeć„.

Źródło: wp, Rzeczypospolita

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź