Mocne pytanie do Balcerowicza na Campus Polska. Tego się nie spodziewał (wideo)

Leszek Balcerowicz był jednym z gości wydarzenia Campus Polska. W jego trakcie odpowiadał on między innymi na pytania, które kierowali do niego uczestnicy imprezy. Jedno z pytań uczestnika dotyczyło przemian gospodarczych, za którymi stał Leszek Balcerowicz. Były wicepremier i minister finansów dostał bardzo mocne pytanie.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Campus Polska to impreza, której inicjatorem jest prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski oraz osoby z jego środowiska. W trakcie imprezy pojawiło się również wielu znanych gości ze świata polityki oraz nauki. Mowa tu choćby o Donaldzie Tusku, Tomaszu Grodzkim, Andrzeju Rzeplińskim czy wcześniej wspomnianym Leszku Balcerowiczu. Wydarzenie swój start miało w piątek i rozpoczęła je debata między Rafałem Trzaskowskim a szefem Platformy Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem.

Leszek Balcerowicz na Campus Polska i trudne pytanie od uczestnika

Campus Polska przed swoim rozpoczęciem był bardzo prężnie promowany przez jego pomysłodawcę, którym jest prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Odbiorcami wydarzenia mają być ludzi młodzi. Sam organizatorzy na swojej stronie piszą na temat imprezy: — Campus Polska Przyszłości to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. To przestrzeń dialogu i spotkań stworzona dla aktywnych, młodych ludzi chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju. Dzięki niej rozwiniesz skrzydła i przełożysz pomysły na działania! – piszą organizatorzy.

Wydarzenie rozpoczęło się 27 sierpnia w Olsztynie. Na samym początku odbyła się debata, w której udział wzięli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Uczestnicy mieli także okazję na to, aby na żywo spotkać takie osoby jak Andrzej Rzepliński, Tomasz Grodzki, czy Leszek Balcerowicz,  który w trakcie swojej rozmowy z uczestnikami dostał od jednego z nich bardzo mocne pytanie.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Ja się chciałem odnieść do wcześniejszych słów, bo było pytanie o Polski Ład i powiedział pan, że nie można zmian wprowadzać nie konsultując ich z ludźmi, nie można wprowadzać tak szybko, ponieważ jest to naplucie ludziom w twarzmówił młody uczestnik Campus Polska.

Teraz pytanie co do pana zmian, które nazywamy „terapią szokową”, które były błyskawiczne, które spowodowały hiperinflację, które spowodowały bezrobocie, które doprowadzały do samobójstw (…) Czy pana zmian nie można nazwać napluciem ludziom w twarz”?zapytał młody mężczyzna.

Nagranie z pytaniem poniżej.

Źródło: Twitter, Tysol

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź