Szokujące słowa Wałęsy o Straży Granicznej. Nagranie trafiło do sieci (wideo)

Lech Wałęsa udzielił wywiadu dla Radia Zet, w którym to użył bardzo mocnych słów w kontekście funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy od wielu już dni czuwają nad bezpieczeństwem na granicy Polski z Białorusią. Słowa byłego prezydenta wywołały sporą falę komentarzy. Co dokładnie powiedział?

Polecamy także: Mocne pytanie do Balcerowicza na Campus Polska. Tego się nie spodziewał (wideo)

Lech Wałęsa to były lider Solidarności oraz także były prezydent Polski. Od wielu lat dawny działacz opozycji w czasach PRL z boku komentuje wydarzenia mające miejsce w polskiej polityce. Najczęściej jego oceny konkretnych sytuacji padają za pośrednictwem profili prowadzonych przez niego na portalach społecznościowych. Prócz tej formy była głowa państwa udziela także wielu wywiadów. O jednym z nich przeprowadzonym z Beatą Lubecką dla Radia Zet zrobiło się głośno za sprawą słów użytych przez Wałęsę.

Lech Wałęsa i wywiad dla Radia Zet

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest w ostatnich dniach jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej. Na ten temat można wręcz przebierać w komentarzach ze strony polityków i ekspertów.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Głośno w ostatnim czasie było przede wszystkim za sprawą słów wypowiedzianych przez Władysława Frasyniuka w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w stacji telewizyjnej TVN. Słowa dawnego działacza opozycji demokratycznej w PRL napotkały na wiele negatywnych komentarzy.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Ten temat został także poruszony w rozmowie Beaty Lubeckiej z Lechem Wałęsa. Wywiad miał miejsce 31 sierpnia.

Frasyniuk powiedział na tyle, na ile mu intelekt pozwala, na skróty, że jemu się to nie podoba. (…). Ja bym w trochę innych słowach to ubrał, ale powiedział to, co należało powiedzieć – mówił Wałęsa.

Ale funkcjonariusze wykonują swoją pracędopowiedziała Lubecka. Wtedy były prezydent odparł:

To hitlerowcy też wykonywali rozkazy, i co?

Z takim przedstawieniem sprawy nie zgodziła się prowadząca, wskazując, że to nieadekwatne porównanie.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

To tak samo rozkaz, więc zastanówmy się: jakie rozkazy można przyjmować (…) – powiedział Wałęsa, ale ponownie spotkało się to z kontrą Lubeckiej, która podkreśliła, że hitlerowcy mordowali ludzi.

Zaraz, zaraz, a czy tu nie dojdzie do morderstwa? Poczekajmy jeszcze trochę. Ja przewiduję, że dojdzie. No i co wtedy powiemy? Rozkazy wykonywaliśmy?skwitował Wałęsa.

 

Źródło: Twitter,  Wprost

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź