Awnatura na spotkaniu Donalda Tuska. Doszło do szarpaniny (wideo)

Spięcie w trakcie wizyty Donalda Tuska pod pomnikiem Czynu Polaków w Szczecinie. Jeden z uczestników zgromadzenia zaczął szarpać dziennikarza Radia Szczecin. Cała sytuacja została zarejestrowana i opublikowana w mediach społecznościowych.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

W sobotę oficjalnie Donald Tusk powrócił do polskiej polityki. Decyzja byłego premiera jest odbierana jako jedna z ostatnich opcji, która być może umożliwi wyjście z kryzysu Platformie Obywatelskiej. Jednakże pod adresem byłego szefa polskiego rządu słuchać krytyczne komentarze.

Spięcie w trakcie wizyty Donalda Tuska

Platforma Obywatelska w ostatnich miesiącach przeżywa jeden z największych kryzysów w swojej historii. Nie dawno media informowały między innymi o najniższych notowaniach sondażowych Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi właśnie Platforma. W dodatku od dłuższego czasu w szeregach PO można było zauważyć poważny kryzys przywódczy. Jego negatywne skutki najbardziej zostały uwidocznione za przewodnictwa Borysa Budki. W tej sytuacji wybawicielem dla Platformy Obywatelskiej ma być Donald Tusk, który oficjalnie wraca do krajowej polityki.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

W poniedziałek były premier zameldował się w stolicy województwa zachodniopomorskiego – w Szczecinie, gdzie  towarzyszyli mu Borys Budka oraz również marszałek Senatu – Tomasz Grodzki. Wcześniej Tusk złożył kwiaty przed Pomnikiem Czynu Polaków z okazji 76. rocznicy ustanowienia polskiej administracji w Szczecinie. Niestety w trakcie spotkania doszło do bardzo nerwowej sytuacji.

Z narracji tygodnika „DoRzeczy” wynika, że  najpierw zaatakowano kobietę, która przypomniała, że „jak ten pan (Donald Tusk – red.) wyjechał z Polski, to dopiero Polska zaczęła się rozwijać”, a następnie dziennikarza Radia Szczecin Kamila Nieradkę, który próbował bronić kobiety. Mężczyznę szarpano i próbowano wyrwać mu mikrofon.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Zwolennik Donalda Tuska wyrwał dziennikarzowi mikrofon i szarpał za kable. Wolne media w stylu Tuska, powtórka z Sylwestrem Latkowskim się zamarzyła?” – zapytał na Twitterze radny Szczecina Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.

Dla wszystkich jest miejsce, nawet dla tych, którzy są rozemocjonowani negatywnie. Przyzwyczajony jestem, nic nowego – mówił Donald Tusk.

Źródło: TVP, DoRzeczy, Twitter

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie