Tusk przeprasza przed kamerami Zbigniewa Ziobre. Zaskakujące słowa (wideo)

Donald Tusk na poniedziałkowej konferencji prasowej przeprosił ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego – Zbigniewa Ziobre. Chodzi o wypowiedź p.o przewodniczącego Platformy Obywatelskiej z niedzieli, w której to odniósł się do szefa Solidarnej Polski oraz także jego żony.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk w ostatnią sobotę oficjalnie wrócił do polskiej polityki. Polityk w 2014 roku został przewodniczącym Rady Europejskiej. Swoje obowiązki na tym stanowisku wykonywał przez dwie kadencję. Po ich upływie został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej.

Donald Tusk na poniedziałkowej konferencji prasowej przeprosił Zbigniewa Ziobre

Minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny – Zbigniew Ziobro w niedzielę za pośrednictwem mediów społecznościowych oświadczył, że składa pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi. Chodzi o słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej, które padły z jego ust w trakcie niedzielnego spotkania z mediami. Tusk w jego trakcie nie szczędził gorzkich słów pod adresem lidera Solidarnej Polski.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia. Co się stało ludzie? Czy wam pasuje taka sytuacja, że przechodzimy codziennie do porządku nad takimi skandalami? Nigdy nie byliśmy świadkami czegoś takiegopowiedział Donald Tusk.

Krótki czas po tym Zbigniew Ziobro za pośrednictwem mediów społecznościowych oznajmił, że składa wobec Tuska pozew.

Czego boi się i kogo chce chronić Donald Tusk, że ucieka się do takich podłych kłamstw? Nie pozwolę na to. Składam pozew w związku z pomówieniem w jego dzisiejszej wypowiedzi napisał minister sprawiedliwości.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Tusk następnie przeprosił Zbigniewa Ziobre i jego żonę za wypowiedziane słowa.

To jest stricte partyjne państwo, gdzie wszystko podlega władzy jednej partii. To jest straszne. Jeśli moje wyrażenia były nieprecyzyjne, to proszę o zrozumienie i wybaczenie pana ministra Ziobry i jego małżonki. Nie miałem żadnych osobistych intencji, żeby ich dotknąćtłumaczył Tusk.

Rządy prawa, niezawisłe sądy i niezależna prokuratura są w interesie wszystkich bez wyjątku Polaków, także obecnej władzydodał Tusk.

Źródło: RMF FM 

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie