Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla jednej partii

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że tradycyjnie na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele z wciąż sporą przewagą nad resztą ugrupowań politycznych. Drugie miejscu przypadło Koalicji Obywatelskiej, a trzecie Polsce 2050 Szymona Hołowni. Dwa pierwsze ugrupowania odnotowały w tym badaniu spadek poparcia.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Próg wyborczy przekracza jeszcze Konfederacja oraz także Lewica. Z kolei złe wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Obywatelskiej,  którego wynik jest dramatycznie niski i zdecydowanie poniżej progu wyborczego oraz daleki od rezultatu, który partia Władysława Kosiniaka-Kamysza osiągnęła w roku 2019.

Poniżej progu znalazła się również formacja Kukiz’15 oraz Porozumienie Jarosława Gowina. Jak dokładnie wyglądają wyniki najnowszego sondażu pracowni Social Changes?

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

W polskiej polityce w ostatnim czasie ma miejsce wiele wydarzeń, które szczególnie przykuwają uwagę opinii publicznej. Mowa tu między innymi o sytuacji na granicy Polski z Białorusią, która ma wymiar kryzysowej. W związku z tym na terenie części województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią wprowadzono stan wyjątkowy. W ubiegłym tygodniu powrócił także temat dotyczący prawa aborcyjnego. Z kolei wczoraj w stolicy kraju przeszedł Marsz Niepodległości.

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce

Z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Formacja rządząca w omawianym badaniu otrzymała 37 proc. – jest to o 2 pkt proc. mniej niż w poprzednim pomiarze tej pracowni.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Druga jest Koalicja Obywatelska, w której pierwsze skrzypce odgrywa Platforma Obywatelska. Największa frakcja opozycyjna uzyskała 24 proc. (spadek o 1 pkt proc.). Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na 14 proc. poparcia (wzrost o 2 pkt proc.)

Dalej jest Konfederacja z 10 proc. – jest to wzrost o 1 pkt. procentowy. Kolejny wynik należy do Lewicy i wynosi 9 proc., co oznacza wzrost o 1 pkt. proc.

Poniżej progu wyborczego znalazły się pozostałe ugrupowania. Kukiz’15 z poparciem na poziomie 2 proc. (bez zmian), PSL – Koalicja Polska z wynikiem 1 proc. (spadek o 1 pkt proc.) oraz Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc. (bez zmian).

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1082 osób w dniach od 5 do 8 listopada 2021 roku.

Źródło: wPolityce, DoRzeczy

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne